Dovolená ve Španělsku

Dovolená v rekreačním domě ve Španělsku je individuální. S některými výjimkami se dostanete do všech destinací nabízených NOVASOL vlastním autem. Má to tu výhodu, že můžete zabalit na cestu všechno, co se do auta vejde a jste mobilní na místě. Nám záleží na tom, abyste se dostali do své destinace bezpečně a proto Vás rádi informujeme o nejdůležitějších dopravních předpisech ve Španělsku. Řidičský průkaz, technický průkaz a plná moc, pokud nebudete cestovat vlastním vozidlem (dostupná přes automobilové kluby). Zelená karta pojištění se doporučuje mít u sebe.

Ubytování ve Španělsku

  • Povinnost připoutat se, povinnost nošení přilby.
  • Alkohol v krvi 0,5 promile (pro řidiče z povolání a osoby, které vlastní řidičský průkaz méně než 2 roky, platí hranice 0,3 promile).

Prožijte dovolenou ve Španělsku bez komplikací.

  • Mějte u sebe vždy výstražné vesty a noste je, pokud budete muset vystoupit z auta na rychlostních silnicích a dálnicích.
  • Telefonovat během jízdy je dovoleno jen pomocí zařízení handsfree nebo head set.
  • Nejvyšší povolená rychlost: v obcích: 50 km/hod
  • mimo obec: 90 km/hod
  • rychlostní komunikace (a silnice s více než jedním jízdním pruhem v každém směru): 100 km/hod
  • dálnice: 120 km/hod

Doprava autem, letadlem i vlakem po Španělsku

Španělské království je vyspělá evropská země s hustou a sofistikovanou infrastrukturou ve všech oblastech dopravy. Oproti vnitrozemským státům se rovněž jedná o historickou námořní velmoc s vysoce rozvinutou lodní dopravou. V podstatě se zde tedy setkáte se stejně dobře fungující dopravní sítí jako kdekoliv jinde v Evropské unii. Během své dovolené ve Španělsku se při dodržování obecně platných předpisů nemusíte na silnici, železnici, vodě ani ve vzduchu obávat žádných zvláštních komplikací. Územím Španělska – po Pyrenejském poloostrově, Baleárech a Kanárských ostrovech – se vine na 15 tisíc kilometrů dobře udržovaných dálnic. Obecně jsou vesměs zpoplatněné, existují však úseky bez poplatků, například u velkých měst. Silnice nižších tříd jsou rovněž ve vynikajícím stavu. Drobné nedostatky můžete zaznamenat pouze při cestě do vašeho rekreačního domu ve Španělsku na některých odlehlejších, venkovských lokalitách.

Pozor na španělské silniční předpisy

Vyberte si některou z našich komfortních, kvalitně vybavených vil k pronájmu ve Španělsku a uvidíte, že silniční předpisy jsou zde velice podobné našim. Platí zákaz telefonování za jízdy, povinné připoutání i na zadních sedadlech a povinnost nosit reflexní vestu v případě opuštění vozidla při poruše. V krvi tu můžete mít maximálně 0,25 promile alkoholu a automobil smí řídit pouze osoba starší 21 let s platným řidičským průkazem a technickým osvědčením. V obci maximální povolená rychlost činí 50 kilometrů v hodině, mimo obec a na silnicích pro motorová vozidla 90 km v hodině a na dálnicích 120 km/h. Prosperuje zde rozsáhlá síť autopůjčoven, dostupných i v blízkosti našich prázdninových domů ve Španělsku v každém větším městě a na letištích. Vyzkoušejte cestování za atrakcemi španělských regionů ve vypůjčeném osobním automobilu nebo na motocyklu, jedná se o jedinečný zážitek!

Autobusová, železniční, letecká a lodní přeprava ve Španělsku

Po Španělsku se můžete velmi pohodlně přesunovat také komfortními autobusy soukromých dopravců. Ve velkých městech fungují jako městská hromadná doprava. V Barceloně a Madridu je navíc k dispozici velice hustá síť metra, čítající stovky kilometrů tratí na mnoha linkách. Rozsahem mnohem menší podzemní dráha jezdí také v Seville. Železniční přeprava je ve Španělsku taktéž na vysoké úrovni, vlaky vesměs jezdí na čas, jsou čisté a komfortní, avšak o něco dražší než autobusy. Mimořádně komfortním způsobem přepravy na dlouhé vzdálenosti je síť rychlostních vlaků AVE, spojující největší pyrenejská města. Poletíte-li do svého rekreačního bytu ve Španělsku letadlem, přistanete na jednom z následujících letišť: letiště Adolfa Suáreze (Madrid – Barajas), El Prat (Barcelona), Palma de Mallorca, letiště Pabla Ruize Picassa (Málaga – Costa del Sol), Tenerife Jih či Gando (Gran Canaria). Další mezinárodní letiště jsou v městech Gironna, Alicante, Almería, na Ibize, La Palmě nebo Lanzarote. Z kontinentálních přístavů (největšími a nejdůležitějšími jsou Barcelona a Valencie) se snadno lodí dostanete jak na španělské ostrovy ve Středomoří, tak na vulkanické Kanáry v Atlantiku.