search

Dovolená na ostrově El Hierro

Rekreační domy na Kanárských ostrovech, Španělsko

Odpočinková dovolená na ostrově El Hierro

Poznejte půvaby a pohodlí ostrova asi s deseti tisíci obyvateli v rekreačních domech ve Španělsku. Toto malebné místo patří mezi ráj dovolených Španělska. Nabízí nejen osvěžující koupání, pestré krásy přírody, romantické útesy, skály bojující se silnými mořskými vlnami, ale i zajímavé historické památky. V samotném středu Atlantského oceánu si odpočinete v objetí partnera, na dámské jízdě anebo v rytmu rodinné idylky. Tento „konec světa“, jak se miniaturnímu ostrovu někdy přezdívá, nabízí magnety maximálně tisícovce turistů. Pokud tedy toužíte poznat zdejší panenskou přírodu, zajistěte si ubytování ve Španělsku včas. Nechte se uchvátit čistou krajinou s piniovými lesy, planinami i jeskyněmi a zvláštními kamennými útvary tyčícími se nad mořskou hladinou. Voňavé úrodné louky a lávové pustiny tvoří extravagantní kontrast celé oblasti.

Ubytování v soukromí na vesnici i ve městě

Lidé milující přírodu by měli dát přednost krásám El Hierra. Nejen díky podvodnímu světu, kde najdeme květy prapodivných rostlin, různé druhy pestrobarevných ryb a četných exotických živočichů, je ostrov zapsán ve světovém přírodním dědictví UNESCO. Kanárské souostroví nabízí písčité pláže, ovšem kromě tohoto ostrova, kde stojí koupání v pozadí před turistikou. Ostrov El Hierro se chlubí 500 až 1000 útvary sopečného původu. Návštěvníci se nemusí už 200 let ničeho obávat, to byla zaznamenána poslední silná erupce. Prozkoumat tajuplné výtvory přírody lze prozkoumat pěšky či na kole. Předlouhé túry skrz vysoké kopce, stráně a hory po vyznačených stezkách slibují úžasné výhledy a zážitky. Velmi známá je horská cesta vedoucí ke kostelu Nuesta Senora de Los Reyes nacházící se v západní části ostrova. Prohlédněte si naše vily s bazénem ve Španělsku a připravte se na skvělou dovolenou na Kanárských ostrovech.

Rekreaèní domy Španìlska hledejte na venkovì

Odreagovat se můžete i v hlavním městě Valverde s restauracemi, bar, obchůdky a kostelem z 18. století. Návštěvu si zaslouží lázeňské místo Sabinosa. Zde si můžete vychutnat léčivé vody i výhled na záliv El Golfo nejlépe viděný z Mirador de la Peňa. Úžasné výlety slibuje i městečko San Andrés i nejmenší hotel země v Las Puntas. Přírodní bazénky s teplou vodou El Pozo de las Calcosas poblíž města Monacal a nádhernou pláž u vesničky Timijiraque, musíte vidět! Obdivujte banánové plantáže, vinice i prapodivné pozůstatky po sopečné činnosti. Obrovskou atrakcí ostrova je potápění slibující poznání podmořské fauny i flory, po které prahnou potápěči celé zeměkoule, především ve vesničce La Restinga. Dobrodružným sportem je paragliding, vhodný pro odvážné. Na ostrově můžete tedy vzlétnout do nebe anebo se ponořit hluboko do oceánu. Pro všechny hledající skutečný klid a romantiku se jistě zalíbí ubytování ve Španělsku přípustné i se zvířecími mazlíčky.