Co vás přitahuje na rekreačních domech Španělska?

Španělské království je jednou z nejvíce navštěvovaných zemí Evropy. Díky prázdninovým domům ve Španělsku od NOVASOL můžete poznat jeho dominanty jako mávnutím kouzelného proutku. Historickými momenty opředený stát leží na pyrenejském poloostrově a z velké části je tvořen náhorní plošinou Meseta. Nejvyšším pohořím je Sierra Nevada a její perlou Mulhacén. Kanárské ostrovy uchvátí nejvyšším vrcholem země a sopkou Teide. Na dovolené ve Španělsku se setkáte s divukrásnými plážemi, vysokými horami, vodopády, mohutnými řekami i cennými drahokamy architektury. Španělé jsou veselým národem, který miluje fotbalové zápasy, tanec flamenco, paso doble a noční život. Nikdy vám neomrzí koupání v Atlantském oceánu ani Středozemním moři. Sluncem prohřáté pláže jsou zasypány zlatavým pískem a teplé moře vybízí ke koupání a vodním radovánkám. V muzeích spatříte světově proslulé obrazy Picassa, El grep, Salvátora Dalí či Joana Miró.

Kde uskutečnit dovolenou ve Španělsku?

Máte rádi mořské vlny a sluneční paprsky? Nenechte si ujít ubytování Španělska na Baleárských ostrovech. Mallorca uhrane písečnými plážemi, Menorka potápěním a Ibiza nočním rejem. Na Kanárských ostrovech prožijete Silvestra ve Španělsku třeba na Gran Canaria či Tenerife. Andalusie láká Granadou, Sevillou i Córdobou. Katalánie vyniká Barcelonou s gotickou čtvrtí a katedrálou Santa Eulalia, Picassovým muzeem, stavbami Gaudího, Costa Brava a Costa Dorada. V Madridu spatříte kláštery, chrámy, zříceninu hradu, Královský palác a pobavíte se v hospůdkách a na diskotékách. Valencie přeje modernímu umění a na pobřeží Costa Blanca si pošmáknete na dokonalém koupání. Murcie osloví Costa Cálida, lagunou Mar menor, barokní katedrálou a horským krajem Alhama de Murcia. Aragon přiláká středověkým městečkem, maurskými stavbami i římským viaduktem. Kastilie-La Mancha se může pochlubit městem Toledo a kastilie-León zase nádherným městem Astorga se zachovalými římskými hradbami. Letní dovolená ve Španělsku vás postaví na nohy!

Jak na výhody Španělska?

NOVASOL má pro všechny své klienty vždy něco navíc. Pokud si objednáte rekreační domy Španělska, můžete se těšit na velkolepé slevy a zajímavé bonusy. Jaká by to byla rodinná dovolená ve Španělsku bez dostatečného místa k relaxaci? Zahradní nábytek PLUS, to jsou lehátka, gril, stůl, židle i slunečník. Mazlíčci jsou povoleni jen v případě, že jsou prázdninové pronájmy označeny PET či PET FRIENDLY. Kdo by odolal přepychovým pronájmům s výhledem z terasy na jezera, moři, řeky či hory? Neváhejte a rezervujte si nekuřácký letní byt s vlastním bazénem, vířivkou a saunou anebo relaxujte na chalupě v horách s možností rybaření.

Jak vyřešit ubytování Španělska?

Při výběru vily u moře Španělska se naladíte na vlnu pohody a na dovolenou Španělska vyrazíte o to raději. V moderních rekreačních domech ve Španělsku se vám dostane té nejlepší péče. Stačí jen vědět, co se vám líbí? Což takhle kávovar, mikrovlnná trouba, pračka, sušička, myčka, venkovní bazén, dětská postýlka, satelitní televize, parkování na pozemku a zahradní nábytek PLUS? Dovolená s teenagery se neobejde bez internetu PLUS! Připojení Wifi ocení i pracovně zaneprázdnění lidé, kteří nepřijeli pouze relaxovat. Španělské království patří k oblíbeným golfovým letoviskům. Není divu, že jsou v nabídce i apartmány s dosažitelností golfových hřišť. Naplánujte si prodloužený víkend v Barceloně a využijte ubytování v duchu romantiky.

Jaká zábava vede na dovolené ve Španělsku?

Rekreační domy Španělska se nacházejí také v horských oblastech, kde se daří pěší turistice, horolezectví, cyklistice i adrenalinovým sportům. K lákavým lokalitám patří pohoří Sierra Nevada, Sierra de Guadarrama a podhůří Pyrenejí. Vápencový masív Montserrat přiláká nejen turistikou, ale i benediktinským klášterem zasvěceným Panně Marii Montserratské. Nesmíme zapomenout na jízdu na koni a horolezectví na Baleárských a Kanárských ostrovech. Sportovní aktivisty zaujmou, jízda na kajaku kolem Barcelony, rafting v oblasti Sort i výlety plachetnicí v Corralejo a kolem Ibizi. Lanzarote, Menorka a Andalusie lákají potápěním. Na dovolené ve Španělsku se naučíte tanec flamenco, zacvičíte si jógu a vyzkoušíte windsurfing, parasailing, jízdu na banánu a šnorchlování. Všem turistům jsou k dispozici dětské atrakce, tobogány, skluzavky, tenisové kurty, volejbalová i golfová hřiště. Stačí si jen zvolit svého favorita!

Na jaké dominanty narazíte u chat Španělska?

Ukořistěte pohodlné levné ubytování Španělska v Barceloně, která se pyšní stavbou Sagrada Familia, parkem Güell, Casa Milá i palácem Büell. Klášterní komplex Poblet z 11. – 18. století, antické naleziště v Tarragoně, prehistorické nástěnné malby jeskyní Altamira, kulturní krajina Aranjuez u Madridu, Biskajský most, kláštery San Millán Yuso a Suso mají své kouzlo. Vaše oči se potěší při pohledu na Staré město Santiago e Compostela, římské hradby Lugo, Herkulovu věž v Galicii, katedrálu v Burgasu. Kroky zvědavých výletníků vedou k pevnosti Alhambra, ke katedrále v Seville a do historického centra Córdoby. Slavnosti Španělska zaujmou stejně jako jejich tradice a historie. Karneval konaný v únoru v mnoha městech země pobaví. Nejlepší podívanou pestrobarevných masek slibuje město Cádiz. Španělské Velikonoce se nesou v duchu času stráveného s rodinou. Za povšimnutí stojí býčí zápasy, Slavnost Božího těla v Toledu, Flamenco festival, Badajos, procesí a folklór v Barceloně či letní veletrh Malaga.

Apartmány Španělska mají svoje kvality

Vdechněte dovolené ve Španělsku nový náboj a poznejte historii pravěku, antiky, starověku i současného dění. Prvními obyvateli byli Iberové a po nich přišli na území Keltové. Jižní pobřeží ovládali Féničané, východní část Řekové. O moc se ucházeli i Kartaginci a konečně Římané. Zajímavá je doba Habsburků, Bourbonů a vláda Napoleona. V rekreačních domech Španělska se seznámíte s ráznou povahou místních obyvatel, kteří jsou však silně věřící a dodržují tradice. To platí především ve velikonočním týdnu Semana Santa. Určitě se setkáte s býčími zápasy a typickou hudbou. V Andalusii se usídlil tanec paso doble a flamenco. Historii připomínají jeskynní malby z doby kamenné, keltské a antické památky. Moderní architektura je situována v Madridu a Barceloně. Španělé se dokážou dokonale bavit na fotbalových zápasech, při sledování formule 1, golfu anebo na festivalech a diskotékách.

Jak se dostat na dovolenou do Španělska?

Víte, jaké jak cestovat na dovolenou do Španělska? Někteří turisté nedají dopustit na leteckou dopravu, protož je nejrychlejší a cenově nejpřijatelnější. Jízda autobusem má také své výhody. Pohodlně se dopravíte na místo určení a o nic se nemusíte starat. Ani jízda vlastním automobilem není k zahození. Trasa Praha – Barcelona měří asi 1800 kilometrů a Praha – Madrid asi 2300 kilometrů. Po cestě si můžete oddechnout na odpočívadlech s čerpacími stanicemi i v restauracích. K vycestování do Španělska vám postačí občanský průkaz či cestovní pas. Vždy si s sebou vezměte kartičku zdravotní pojišťovny. Pokud si myslíte, že jsou silniční cesty nic moc, jste na omylu. Počítejte s kvalitou dálnic a rychlostních komunikací. Pokud byste okusili lodní dopravu, třeba na Kanárské a Baleárské ostrovy, rozhodněte se pro plavbu trajektem.

Prázdninové domy Španělska se vám budou líbit

V komfortních letních domech Španělska se budete cítit jako doma. Ať už se ocitnete na Baleárských ostrovech ve Středozemním moři, na Kanárských ostrovech v Atlantiku anebo na pevnině, zasáhne vás vlna spokojenosti. V hlavním městě Madrid, nádherné Barceloně, Seville, Valencii, Marbelle či Bilbau přijdete na jiné myšlenky. Letní radovánky se odehrávají na andaluském pobřeží i na Costa Brava, Costa Dorada či Costa del Sol. Možná se vám zalíbí koupání, vodní sporty a noční život na písečných plážích s výhledem na pohoří, Costa de Almería. Severní Atlantik přeje surfování a vnitrozemí zase pěší turistice, horolezectví, kanoistice a cyklistice. Uchváceni budete divukrásnými exponáty v madridském muzeu Prado i stavbou Sagrada Familia v Barceloně. Na dovolenou do Španělska se můžete vypravit kdykoliv během roku. Relaxace na písečných plážích, ochutnávka delikatesních vín, pozorování mořského příboje i magnety UNESCO prostě nikdy nespí!