search

Dovolená na Fuerteventura

Pobyt na Kanárských ostrovech, na Fuerteventura

Rekreační domy u moře ve Španělsku

Fuerteventura leží asi 90 km od afrického kontinentu a proto také nejblíže k poušti Sahara. Tento druhý největší (1.731 qkm) a srážkově nejchudší ostrov je narozdíl od ostatních Kanárských ostrovů jen zřídka porostlý vegetací. Nebylo tomu tak ovšem vždy. Dejte svému odpočinku nový rozměr a vydejte se za pohodlím prázdninových domů ve Španělsku. Ostrov Fuerteventura byl dlouhou dobu úrodnou krajinou. V 15. století si Španělé podmanili Fuerte a později prakticky vykáceli veškeré místní lesy a přenechali tak vládu nad krajinou větrné erozi. Jiné jméno pro ostov Fuerteventura: La Isla Tranquila – tichý ostrov. O samotě a vyprahlosti ostrova jsme se již zmínili.

Dovolená na Fuerteventura

Ubytování v soukromí ve Španělsku

Kilometry bílých zlatem zbarvených pláží s nejjemnějším pískem však návštěvníkům všechno vynahradí. Dovolená ve Španělsku uspokojí malé i velké cestovatele! Díky jejich délce a rozloze také nehrozí, že budete o místo na pláži bojovat s jinými zájemci. Ty nejdelší pláže se nacházejí na jihu na poloostrově Jandia. Vedle letoviska Corralejo na severu je to největší turistické centrum ostrova. Zkrátka El Dorado pro všechny milovníky pláží, surfaře a příznivce potápění. Až na několik pláží na západě ostrova, u kterých protékají nebezpečné proudy, se všechny písečné pláže pomalu svažují do moře a hodí se jak pro dospělé tak i pro děti.

Dovolená na Fuerteventura

Blažená dovolená na Fuenteventuře

Prahnete po prázdninách u moře? Nemáte však v lásce davy lidí na pláži? Prostě s nikým nemíníte bojovat o kousek zlatavého písku? Vyzkoušejte rekreaci na druhém největším ostrově Kanárských ostrovů Španělska, Fuerteventuře. Okamžitě vás ohromí prostornými nenaplněnými plážemi omývanými tyrkysovou vodou. Taková je zábava, příroda a pobyt v rekreačních domech ve Španělsku. Božská! Divoké zátoky i klidné pobřeží bez jediného živáčka, když budete mít štěstí. Nikdo vás nebude obtěžovat. Pokud vás omrzí klid a ticho, zavítejte do rušnějších letovisek, ale i tu si přijdete na pohodlí. Vnitrozemí připomíná povadlou krajinu bez života s četnými sopečnými kužely. Srdce této oblasti se právem říká Malpaís Grande, Velká špatná země

Dovolená na Fuerteventura

Ponořte se do pohodlí apartmánů

Podnebí na Fuerteventuře je velmi suché, s nedostatkem srážek. Je tomu proto, že leží nejblíže ze všech Kanárských ostrovů Sahaře. Nejvyšší horou je Pico de la Zarza s pouhými 812 metry. Dovolená v zimě? Ideální. Teploty zde neklesají pod dvacítku. Celoroční pobyt zláká nejednoho turistu světa. Když pominete vnitrozemí, čeká na vás lokalita poseta větrnými mlýny a domy s bílou fasádou. Větrné mlýny začaly vznikat v 17. století. V rekreačních domech ve Španělsku se skvěle pobavíte Překrásná vesnice vnitrozemí, Betancuria, vás naláká na starobylý zjev, Archeologické muzeum, řemesla a zvyky, kostel a příjemné restaurace. Pomiňte už vnitrozemí a vydejte se konečně na pobřeží. Pláže si vás omotají kolem prstu a vaše děti budou nadšené. Překvapí vás více než 100 možností. Kanárské ostrovy se řadí právem mezi dovolenkové ráje.

Dovolená na Fuerteventura

Pravá relaxace? Jedině v rekreačních bytech Španělska

Naprostý unikát pøedstavuje východní pobøeží ostrova, schované pøed vìtrem. Slunit se musíte na Playu de Corralejo na severovýchodì. Jakmile spatøíte píseèné duny, budete omámeni silou vìtru. Najednou budete mít pocit, že jste se ocitli v Africe. Pozoruhodná a nejpopulárnìjší Playa de Sotavento, mìøí 20 kilometrù a moøe je zde tyrkysové. Západní pobøeží ostrova se line v rytmu skal, útesù a divokých vln. Koupání se zde nedoporuèuje. Bušení vln do skal prokazuje nevšední zážitek oèím. Skvost Fuerteventury, poloostrov Jandía, pøedstavuje drsnou nádheru, mìsíèní krajinu. Po pár kilometrech cesty autem se dostanete na výjimeènou Playa de Cofete. Zde si vychutnáte absolutní soukromí. Vyhledejte si rekreační domy ve Španělsku na místech jako z pohádky.