search

Dovolená v Galicie

Apartmány a rekreační domy ve Španělsku

Galicie – letní dovolená na Pyrenejském poloostrově láká

Čím uhrane dovolená Galicie?

Samozřejmě dechberoucími plážemi, silnou historií, přírodními atrakcemi a delikatesními perlami architektury. Rekreační domy Galicie najdete na Pyrenejském poloostrově. Severním a západním sousedem je Atlantský oceán, jižním sousedem je Portugalsko a východně hraničí tato překrásná oblast s Asturií a Leónem. Domluvíte se zde španělsky a samozřejmě galijsky. Nejznámějším městem je světoznámé Santiago Compostela, které je nedílnou součástí Svatojakubské cesty.  Krajina Galicie ohromí útesy, kopci a riasovitým pobřežím. Není divu, že se zde věnují místní obyvatelé především lovu ryb. I když je dovolená ve Španělsku v této lokalitě provázena četnými dešťovými přeháňkami, přeje ohromné popularitě. Okolní ostrůvky i vnitrozemské pozoruhodnosti patří k velkým atrakcím.

Jaké je ubytování v Galicii?

Pokud se podíváte na internetové stránky NOVASOL, zjistíte, že si můžete rezervovat rekreační dům i v Galicii. Tento typ dovolené ve Španělsku je určen pro milovníky cenných historických momentů, přírodních krás i nádherných písečných pláží. Když si objednáte apartmán Galicie, dosytnosti si užijete moderního vybavení i pěkné kuchyně a úžasného výhledu na moře. Písečná pláž je jen pár desítek metrů od prázdninového pronájmu, což ocení nadšení sportovci i výletníci prahnoucí po relaxaci na slunci. NOVASOL pro vás připravil koncepty miniprádzniny, libovolného dne příjezdu, long term rental a pobyt v nekuřáckém prostoru. Nedaleko se nachází krytý bazén a upravované golfové hřiště.

Kam směřuje zábava na letní dovolené ve Španělsku?

Samozřejmě na pláž. Nutno podotknout, že pobřeží Galicie je spíše divoké, proto je koupán povolenou pouze v letní sezóně. Jedná se o dobu od června do září. Na druhou stranu si užijete relaxaci na písečných kobercích, budete na absolutní špičce. Nejkrásnější pláží je Playa de Rodas ležící v souostroví Las Islas Cíes, které je od roku 2002 národním parkem. Není snad nic lepšího než ubytování ve Španělsku. Zapomeňte na honosné hotely, jen panenská příroda a romantika. Kroky turistů vedou do malebných vesniček, kde jsou domy obrostlé bílými a červenými kaméliemi. Vesničky jsou jakoby v zajetí skalisek a útesů, prostě luxusní podívaná. Nelze opominout návštěvu restaurace, kde si vychutnáte čerstvé mořské plody. Nejvýznamnější dobrotou jsou ústřice. Na jihu, oblasti A Rías Baixas si dopřejete koupání a lenošení na plážích s bílým pískem. Sever uhrane velikou pláží As Marinas a skalnatým pobřežím. Letní dovolená Galicie je vskutku plná kontrastů.

Kde za poklady na romantické dovolené ve Španělsku?

Když pomineme nejznámější klenoty Španělska, musíme zmínit historické a kulturní dědictví Galicie. Své kouzlo má město Vigo se zachovalým středověkým jádrem a klíčovým přístavem. Za zmínku stojí také A Coruna a jeho románské kostely, synagoga i římský maják. V Ourense, kterému se říká město vřídel, spatříte románskou katedrálu a okusíte sílu termálních pramenů. Lugo, město hradeb, je obklopeno zachovalým románským opevněním a pyšní se také skvostnou románskou katedrálou. Poutní místo Santiago de Compostela zaujme také svou dechberoucí katedrálou. Pěknou podívanou slibují historická srdce Pontevedra a Ferrol. Poslední zmiňované město je proslulé svou loděnicí Navatia. Ubytování Galicie je poblíž těchto briliantů architektury. Dovolenou ve Španělsku si jistě skvěle užijete.

Jak na super dovolenou ve Španělsku?

Prostě si vyrazte na letní dovolenou do Galicie a užívejte si plnými doušky příjemného oceánského klima, kde jsou super teploty po celý rok. Oblast hraje do noty pozorovatelům přirozenosti přírody i lenošení na osamocených plážích. Dejte sbohem přeplněným resortům, kde je hlava na hlavě. Své kouzlo mají nádherné vesničky zakotvené mezi skaliska a také románská architektura. Po celém regionu se budete setkávat s kamennými kříži, podlouhlými stavbami na skladování kukuřice a rozlehlými panskými sídly s erby, vlastní kapličkou a obrovskou zahradou. Rekreační domy ve Španělsku vás zavedou na poutní Jakubskou stezku. Není divu, že je právě v Santiagu de Compostela katedrála sv. Jakuba.