search

Dovolená na ostrově Gran Canaria

Rekreační domy a pobyt na Kanárských ostrovech

Prázdninové domy ve Španělsku

Gran Canaria je se svojí rozlohou 1.532 km ² po Tenerife a Fuerteventura třetím největším ostrovem. Celou krajinu měnilo samozřejmě po několik staletí působení člověka, za neustálého dohledu přírody. Díky rozeklanému reliéfu s příkrými horskými svahy a hlubokými propastmi se vyvinulo několik rozdílných ekosystémů. Apartmány ve Španělsku se postarají o vaše pohodlí! Reliéf ostrova stoupá od pobřežních oblastí až do jeho středu, k centrálnímu horskému masivu, kde se nacházejí také nejvyšší vrcholy: Pico de las Nieves neboli sněhová hora (1.950 m) a Roque Nublo neboli do mraku zahalená skála (1.813 m). Centrální masiv je obklopen celou řadou kráterů vytvořených vulkanickou činností nebo erozí.

Dovolená na ostrově Gran Canaria

Ubytování ve Španělsku

Pobřeží zabírá celkovou délku 236 kilometrů, přičemž na jihovýchodě převládají písečné pláže, z nichž nejznámejší je Playa del Inglés oblast písečných dun kolem Maspalomas. Dejte svému odpočinku nový rozměr a vydejte se za pohodlím prázdninových domů ve Španělsku. Na východě a jihovýchodě vládnou ovšem strmé skalní útesy. V severní a severovýchodní části se střídají obě krajinné formy.

Dovolená na ostrově Gran Canaria

Ve znamení exotiky na Gran Canaria

Pokud jste ještě nikdy neviděli tyrkysovou barvu moře v celé své kráse, jeďte na dovolenou do Španělska na ostrov Gran Canaria. Nechte se hýčkat pískem mezi prsty, tropickými květinami, místními delikatesami a pohodlím prázdninových domů ve Španělsku. Cestou po ostrově narazíte na místa připomínající africké a evropské lokality. Minikontinent, jak se ostrovu říká, si vás podmaní délkou svých písečných pláží, idylkou venkovských vesniček i rozervanými roklinami a silnými vlnami strhující skaliska. Jižní cíp se pyšní exotickými teplotami od 25 do 30 stupňů Celsia. V zimě se hodnoty snižují asi o pět stupínků. Vrcholky hor bývají posety sněhem.

Dovolená na ostrově Gran Canaria

Odpočinek v ráji díky apartmánům

Díky vulkanické aktivitě, která zde probíhala v prehistorii, vznikly mnohé kaňony, rokliny a nejvyšší vrchol Pico de las Nieves měřící asi 2000 metrů. Hluboký kráter Caldera de Tejeda přitahuje svým vzhledem řadu turistů. Dobrodružství se nabažíte v podmořských jeskyních. Kamenné klenoty nad mořskou hladinou vytvářejí úchvatnou podívanou. Rekreační domy ve Španělsku jsou pro vás cestou do ráje! Jihozápad osloví piniovými lesy, pobřeží je poseto kaktusy a rostlinami milujícími sucho. V údolích narazíte na palmy ojedinělými svým původem a stářím. Ještěrky a ptačí davy vás nesmí zaskočit. Jih ostrova Gran Canaria patří přírodní zajímavosti, Dunas de Maspalomas. 20 kilometrů dlouhé písky se vlečou podél pobřeží a očím nabízejí unikátní podívanou poušti. Od roku 1994 je tato oblast národním parkem.

Dovolená na ostrově Gran Canaria

Vychytejte super ceny apartmánů Španělska

Radovánkám v mořských vlnách se nic nevyrovná. Koberce písku milují děti i dospělí všech generací. Výběr pláží je na 150. Jejich okolí disponuje turistickou dostupností, sportovním vyžitím i kulturními akcemi. Turisté vyhledávají Maspalomas a Playa del Ingles. Jih a východ patří k nejlepším díky klimatu. Potápění, jízda na prknu a rybolov, prostě pohoda na dovolené. Sportovní aktivity nejvíce užijete v letovisku Puerto Rico. Las Palmas, hlavní město Gran Canaria uvítá přístav, muzeum Kryštofa Kolumba, náměstí Plaza del Espírit Santo, promenáda. Karneval, soutěže, festivaly, trhy, noční život a lidová umění patří k atrakcím města. Bavte se při golfu. Věnujte se horolezectví, cykloturistice a jízdě na kánoích. Zde se nudit nebudete. Parádní odpočinek vám připraví ubytování ve Španělsku v nabídce all inclusive.

Rekreační domy ve Španělsku