search

Dovolená v Agaete

Dovolená na míru v Agaete

Dovolená na Kanárských ostrovech nabírá ty nejvyšší obrátky právě v této exotické lokalitě dostupné autem i autobusem. Asi po třiceti minutách narazíte na pobřežní oblast patřící k Agaete, Puerto de las Nieves. Zde také najdete spoustu rekreačních bytů ve Španělsku v nabídce all inclusive za výhodné ceny.

Zdejší pláže jsou spíše skalnaté a přístup na ně není snadný. Playa de las Nieves, procházející mezi přístavem a starým dokem, je nejnavštěvovanější a nabízí klidnější vody. Promenádou navštívíte obchůdky a restaurace, které turisté milují. Hlavní ulice v Puerto de las Nieves je nabita zajímavostmi, řemeslnickými obchody, kavárnami a nákupním centrem.

Rekreační domy vás báječně naladí

Centrum města obývají ulice La Concepción a Juan de Armas. Talíř dobré ryby z místní oblasti Cabrillas, Viejas, chobotnice, parmice i mořské plody a paella patří ke specialitám. Těmto emocím prostě neodoláte. Pochutnejte si i na zvláštnosti opařeného gofia, pomačkaných bramborách a vinaigrettes. Kozí sýr vyráběný tradičním způsobem uchvátí vaše chutě.

Zelené plochy obklopují město, mezi nejkrásnější patří Huerto de las Flores neboli Květná zahrada. Zde si můžete prohlédnout botanické sbírky s exotickými rostlinami. Toto místo bylo středem setkání slavných básníků Kanárských ostrovů. Dalším unikátem je Tamadaba, přírodní park a chráněná oblast ležící v nadmořské výšce 1180 metrů. Pyšní se největším borovým lesem na celém ostrově.

Balzám na duši v apartmánech Gran Canaria

Osvěžit se příjemnou procházkou Puerto de las Nieves, kde narazíte na kapli Triptych Panny Marie Sněžné z 16. století, zdobenou vlámským malířem Joos Van Cleve. Ulice potěší klasickým lemováním kanárských budov i s dřevěnými balkóny. Pokud vás omrzí památky, vejděte do víru oslav La Rama, nejslavnějších na Kanárských ostrovech konajících se první týden v srpnu.

Skalní stěny, útesy sopečného původu, tyrkysové moře, rybí dobroty, omamné víno a dech starých dob slibují úžas a odpočinek. Podlehněte jarním teplotám, pestrým barvám rostlin v pohodlí ubytování v soukromí Gran Canaria. Všudypřítomné banány, mandlovníky, mango, papája a pomeranče probudí i ty největší lenochy a spáče.