search

Dovolená v Artenara

Odpočinek i poznání ve městě Artenara

Jedno z nejstarších a nejvýše položených míst na Gran Canaria oplývá dominantou, sochou Ježíše Krista s rozšířenými rameny. Tento symbol připomíná slavnější verzi památky v Riu de Janeiru. I v této oblasti plné přírodních úkazů a historických klenotů můžete využít pohodlí rekreačních domů ve Španělsku.

Velkolepá postava zdraví návštěvníky města a chrání své obyvatele. Tato vesnice se může chlubit titulem nejkrásnější na ostrově Gran Canaria díky svému pozoruhodnému zjevu postavených domů v pevné skále, jeskyní z prehistorických časů. Možná se může zdát, že některé z nich vypadají na první pohled jako obyčejná stavení, ale není tomu tak. Jsou malované a skvostné.

Upřednostněte komfortní apartmány

Cesta do města má náročné stoupání, proplétáte se klikatými uličkami. Odměnou je ovšem fantastický výhled na krajinu. Koupání je zajištěno v pobřežním pásu Gónora Punta a Punta de las Arenas. Slunné dny připomínající věčné voňavé jaro u Atlantského oceánu doplníte opalováním, plaváním či vodními sporty.

Nejvíce nadchnou zmiňovaná jeskynní obydlí poukazující na spojení pradávného stylu bydlení s novodobými moderními prvky. Jakmile budete na tomto místě, prostě si obdivuhodné domy ve skále musíte prohlédnout. Díky tomu, že patří Artenara mezi nejstarší města Kanárských ostrovů, své archeologické unikáty pečlivě vystavuje.

Levné ubytování v rekreačních bytech Španělska

Obrovskou pozoruhodností je jeskynní kostel La Ermita de la Cuevita a farní kostel San Matias. Panna Maria byla určena ochránkyní a patronkou cyklistů. Na důkaz zázraku, který se zde udál, vzpomíná sloup ze 14. století. Ohromit vás musí místní řemeslnické dílny se suvenýry. Atraktivní památku na toto působivé město nabízejí ručně malované hrníčky a jiná milá keramika.

Ovzduší a vůně historie uchvátí a dojme turistu z Evropy i Ameriky. Dokonalé souznění kostela sv. Matyáše, moderní plastika z rezavého dřeva při výhledu z městské špice a úchvatné borovicové lesy, to značí důvtip a sílu této obce. Nadechněte se krásy zdejšího kraje a odpočívejte v rekreačních domech Kanárských ostrovů s přáteli, rodinou i zvířecími miláčky.