search

Dovolená v Ingenio

Pozoruhodné městečko Ingenio

Jestliže milujete folklórní tradice, řemesla a zvyky, máte vyhráno. O pohodlné ubytování ve Španělsku se postarají rekreační domy. Spojení pohody, poznání, koupání a sportovního vyžití slibuje jedině Ingenio. Hlavním produktem zemědělství byla cukrová třtina, dnes granátové jablko.

Toto půvaby obdařené město nacházející se ve východním cípu ostrova Gran Canaria, si ihned oblíbíte. Snad i proto, že má výbornou dostupnost k mezinárodnímu letišti. To není jistě jeho jediná priorita. Místní tradice se oslavují v mezinárodním lidovém umění, Festival International de Folclore. Tato událost patří mezi světově uznávané akce rozšířené i v Mexiku, Kolumbii, Rusku či Ugandě.

Ubytování v soukromí má styl

Zastánci historických tradic o zachování řemesel si přijdou v tomto městečku na své. Mezi chráněné magnety patří především ruční vyšívání, keramika pintadera a zpracování kamene doplněné sbírkou minerálů a hornin. Podrobné informace ukázky a prací si můžete prohlédnout v museum Museo de Artesania y Piedra. Zde se poučíte a můžete si zkusit tradiční práce na vlastní kůži, což je velmi zábavné. Vyzkoušíte svou šikovnost.

Bezchybným klenotem je hlavní náměstí Playa de la Candelaria dominující velkolepým kostelem Inglesa de Nuestra de la Candelaria. Jeho oltář zdobený sochou madony skýtá nevšední zážitek. Pohled na něj vás zcela okouzlí. Okolní výzdoba v podobě kašen, soch a fontán obklopuje typické domy s dřevěnými balkóny Gran Canaria.

Relaxace v apartmánech Kanárských ostrovů

Nemyslete si, že patří toto městečko spíše do historického dědictví Španělska. Pláž El Burrero vás zavede do mořských vln. Sportovní nadšenci si mohou vyzkoušet windsurfing i plachtění. Pláž nacházející se nedaleko města nabízí oddech od všeho starodávného umění a učení. Pochutnejte si na místních sýrech, smaženém vepřovém mase, kozím mase, chlebu Pan de Puno a bramborách s mojo omáčkou.

Potěšení a nekompromisní výhled na rokle Barranco de Guayadeque a Barranco de Aguatona, utkví ve vaší paměti. Okolní vegetace, starověké domky a přírodní jeskyně, nemají chybičku. Cestou do údolí mezi roklemi narazíte na prehistorický hřbitov a park Guayadeque. Oslovilo vás toto místo? Podlehněte tedy i impozantnímu ubytování v soukromí Kanárských ostrovů.