search

Dovolená v Mogán

Relaxujte ve slunném Mogán

Jak ukořistit nevídané a příjemné zážitky na dovolené ve Španělsku? Stačí odhalit překrásné stavby, perfektní možnosti koupání i vybrané speciality restaurací jihozápadně položeného městečka Mogán v provincii Las Palmas. Vesnička se rozprostírá podél zeleného údolí, kde se také nacházejí vybavené rekreační domy. Kanály a mosty vedoucí k Mogán si získaly název Malé Benátky.

Zdejší uličky jsou velmi úzké a působí tedy velmi romanticky. Zásadní informace je, že se do staré části vesničky, Puerta de Mogán, nejde dostat autem. Tato opatření striktně platí a mají za úkol chránit historickou architekturu a starobylý ráz.

Naplánujte si dovolenou v apartmánech

Puerto de Mogán skrývá nejen výjimečné stavby, ale i prvotřídní restaurace v kontinentálním stylu, jež vlastní především cizinci a přistěhovalci z Evropy. Pokud si chcete pochutnat na skutečném kanárském pokrmu, musíte dobře hledat. Velmi pěkný zážitek slibuje prohlídka lodí a jachet v přístavu, které vlastní většinou Evropané. Máte rádi adrenalin a touhu vyzkoušet něco nového? Vyrazte na výlet ponorkou trvající půl hodiny. Cesta vede k vraku lodi. Pokud máte dobrodružství dost, vydejte se na místní trhy.

Hned vedle přístavu se nachází městská pláž s dokonalou vybaveností, ideální pro rodinnou rekreaci díky postupnému přístupu do vody. Pokud toužíte po klidnějších plážích, najdete jich v okolí spousty. Jihozápad vesnice slibuje úžasný pohled na útesy vnořené do vod Atlantiku. Zde můžete v klidu relaxovat a odpočinout si od života ve velkoměstě. Mogán patří mezi rybářské vesničky, proto nabízejí místní restaurace hodně rybí speciality i s Mojo omáčkou a bramborami. Vše zapijete lahodným vínem z ostrova Gran Canaria.

Super odpočinek v rekreačních domech Španělska

Hledáte místo na zemi, kde je klid, parádní počasí a blankytné moře? Vyrazte právě do této malebné vesničky, která přeje nejen rodinným pobytům, ale i sportovně založeným lidem. Vyzkoušejte naprosto excelentní podmínky pro potápění a poznejte hlubiny čistého moře fantastickou faunou a flórou. Projeďte se na plachetnici a připadejte si jako v Benátkách!

Milovníci golfu si zde přijdou také na své v Anfi Tauro Golf. Na jihu obdivujte exotické stromy, mango, papáju i avokádu a poznejte jejich opravdovou chuť! Dveře jsou otevřené i pro pěší turistiku. Severní strana patří borovým hájům. Po náročných dnech jistě rádi spočinete v prázdninových domech Kanárských ostrovů.