search

Dovolená v Tejeda

Objevte krásy vesničky Tejeda

Dovolená ve Španělsku, především v tomto místě slibuje prvotřídní výhledy na divokou krajinu. K těmto klenotům si můžete dojet na kole i dojít pěšky. Po dlouhém poznání jistě upřednostníte pohodlí rekreačních domů.

Vesnička se nachází 44 kilometrů od Las Palmas, hlavního města ostrova Gran Canaria. Klikatá cesta vede přímo mezi všemi krásami přírody. Z Las Palmas budete míjet pěkná městečka Santa Brígida a San Mateo nabízející rovněž spoustu skvostů. Cestovat můžete automobilem i autobusem.

Elegance ubytování v soukromí

Tejeda se pyšní přítomností muzeí. Jedno z nich, Sculpture muzeum Abraham Cárdenes, vystavuje díla zdejšího slavného sochaře. Neméně zajímavostí nabízí Etnografické muzeum seznamující turisty s dějinami obce i Gran Canaria. Velké oblibě se těší  Medicinal Plants centre, muzeum rostlin, bylin a květin využívající se především v lékařství, kosmetice a náboženství.

Všudypřítomné archeologické pozůstatky jako jsou pohřební jeskyně, skalní rytiny, obrazy a domy najdete na každém kroku. Posvátný prvek, jeskyně Roque Bentayga, ukrývá Cuevas del Rey, ukázky maleb, skladiště obilnin a pokoje domorodců. Propásnout nesmíte pohled Centro de Interpretación Degollada de Becerra. Seznamte se s místní etnografií a vychutnávejte božské výhledy. Krajina ostrova Gran Canaria je velmi rozmanitá.

Apartmány Španělska jsou v kurzu

Obrovský zážitek jistě potkáte v Archeologickém parku, eko –muzeu. Zde se dozvíte všechny důležité historické milníky této oblasti. Magnetem Tejedy je bezpochyby farní kostel Nuestra Senora de Socorro z roku 1921. Tato obdélníková budova dominuje oltářem osvětleným přirozeným světlem. Velký kamenný kříž vás vítá u vstupu do Parador Nacional.

Nakupte si v Tejedě řemeslnické výrobky z mosazi a kamene, typické sladkosti, mandle z místního zdroje, hliněné hrnce, košíky, textilie a jiné věcičky pro radost. Ochutnejte bramborovou polévku s řeřichou, guláš či hovězí maso upravené místním způsobem. Terasy s restauracemi slouží k relaxaci a pobavení. Najděte odpočinek po dlouhém putování v apartmánech Kanárských ostrovů.