search

Dovolená v Teror

Buďte ohromeni městem Teror!

Idylická atmosféra dob dávno či nedávno minulých dýchá na každé kroku. Severní poloha městečka není pro turisty příliš lákavá. Dovolená na Kanárských ostrovech neznačí jen skotačení v mořských vlnách a úchvatné putování po dunách, ale i poznání místní atmosféry, tradice a historie. Rekreační domy ve Španělsku nabízejí příjemné ubytování.

Turisté prahnoucí po kulturních magnetech si zde přijdou na své. Cesta do severní části ostrova nebude jistě zbytečná. Městečko si zachovalo i v dnešních dobách svůj nepřekonatelný historický charakter. Teror tvoří samostatný region a není se čemu divit, patří k velmi pěkným a typickým místům celého ostrova.

Podlehněte vybavenosti apartmánů

Kanárské ostrovy patří mezi atraktivní dovolenkové destinace hned z několika důvodů. V případě města Teror se jedná o hodnotné historické dědictví. Domy s dřevěnými balkóny zasazené do zdobených ulic a silnic nabízejí nevídaný pohled. Určitě byste tak také chtěli bydlet. Panuje zde pohoda a klid, prostě perfektní místo pro prázdninovou rekreaci pro celou rodinu.

Venkovská kultura vyčnívá z každého místa, na které uvrhnete svůj pohled. Nejvíce se jí dočkáte 8. září, kdy město hostí tisíce poutníků z celého světa. Přicházejí vzdát holt a čest sv. matce Boží a La Virgen de Pino. Tento světec odpočívá v bazilice de Nuestra Senora del Pinio spolu s ostatními sochami slavných rodáků Kanárských ostrovů. Sochy proslulých osobností ztvárnil umělec Lujan Pérez.

Příjemné chvíle v apartmánech Španělska

Socha světců značí pro Gran Canaria velkou hodnotu. Podle báchorky zde byla v 15. století spatřena místním pastýřem postava Panny Marie. Od této doby se stalo městečko poutním místem a jeho obliba vzrostla. Náves v Teroru, zvaná Plaza de Dona Teresa Bolivar, uchvacuje obzvlášť překrásnými budovami s půvabnými fasádami. Okouzlující je všudypřítomná květena a parky.

Neděle patří bleším trhům a ochutnávce paprikové klobásy chorizo Teror. Červený pepř dodává této pochoutce nezaměnitelnou chuť. Kdo neholduje masu, nabaží se sladkostí a cukrovinek vyráběných mnichy v nedalekém klášteře. Koupit si umělecké předměty a místní delikatesy není tedy žádný problém. Po pěkné pouti najdete klid v rekreačních domech Kanárských ostrovů.