Informace o Španělsku

Dovolená Španělsko? Zábava ve dne v noci!

Kam na dovolenou ve Španělsku?

Pokud milujete horké slunce a slastné šumění moře, vydejte se na dovolenou do Španělska. Přímořský stát leží v jihovýchodní Evropě na Pyrenejském poloostrově. Nabízí unikátní relaxaci na pevnině, Kanárských i Baleárských ostrovech. Atlantský oceán a Středozemní moře jsou dokonalými společníky. Přepychové písečné pláže, divukrásné zátoky, tajemná skalnatá pobřeží i romantické útesy budou vašimi zkušenými průvodci. Nesmíte minout pobřeží Costa Brava, Costa Blanca či Costa Dorada. Milovníci umění dají přednost světovému dědictví. Komplex opevněných paláců Alhambra, katedrála Panny Marie v Burgosu, historické srdce Córdoby, Santiago de Compostela, Madrid anebo Barcelona jsou žhavými želízky v ohni. Rekreační domy Španělska vás zavedou do majestátné přírody Mallorcy, Ibizi, Formentury i Gran Canaria. V Andalusii, Katalánsku, Valencii a Murcii se pobavíte při plavání, potápění i jízdě na koni. Surfování, noční život a svit slunce více než 300 dnů v roce si zamilují všechny generace.

Proč chaty a chalupy ve Španělsku?

Jedinečná rekreace ve Španělsku se odehrává především v Andalusii, Katalánsku, Valencii a Murcii. Andalusie leží na jihu Pyrenejského poloostrova a je omývána vlnami Atlantského oceánu a Středozemního moře. Největšími poklady jsou Cordillera Penibética a Cordillera Subbética. Právě zde se nachází přírodní park Sierra Nevada. Navštivte rodné město Picassa, Malagu, nádherný Cádiz i božskou Sevillu. Upřednostněte Granadu, palácový div Alhambra i pobřeží Costa Tropicana a Costa del Sol. Katalánsko vás zláká Barcelonou, Tarragonou i Geronou. Nadšenci vodních radovánek a lenošení na pláži neodolají pobřeží Costa Brava. Ve Valencii si užijete koupání ve Středozemním moři, panenské přírody a archeologických míst. Murcia vás zavede k laguně se slanou vodou, Mar Menor. Nebudete ochuzeni o drahokamy architektury a komfortní ubytování u moře Španělska.

Dovolená ve Španělsku u moře je největší poklad

Díky velkorysé nabídce apartmánů si přijdou na své všechny generace. NOVASOL myslí na spokojenost svých klientů, proto se zaměřuje na slevy a výhody. V každém případě osloví dovolená ve dvou anebo nekuřácké rekreační domy Španělska se zahradním nábytkem PLUS. Prahnete po připojení k internetu? Sledujte nemovitosti opatřené odpovídající ikonou. Nemáte ponětí, který den vyrazíte na cestu? Vyberte si chalupy s libovolným dnem příjezdu a máte po starostech. Také domácí mazlíčci mají s NOVASOL dveře otevřené. Bedlivě hledejte letní domy s označením psa. Udělejte si pohodlí a dopřejte své rodině luxusní vily u moře s panoramatickým výhledem, krbovými kamny, klimatizací, pračkou i vířivou vanou.

Jak na ubytování Španělsko?

Rádi byste strávili úžasnou relaxaci ve Španělsku jako celebrity? Rezervujte si nádherné ubytování s vlastním bazénem, saunou i vířivkou, jen tak budete naprosto spokojeni. Požadujete ještě více? Prohlédněte si nabídku Miniprázdniny. Stačí ji aktivovat nejdříve 28 dní před odjezdem a platí v předem určených sezónách. Dle počtu dnů počítejte se slevami 30 %, 20% i 10 %! Plánujete rekreaci ve větším počtu osob?

  • Nebraňte se výběru nemovitostí pro rodiny i party kamarádů. Relaxujte na terase se zahradním nábytkem, grilujte a pozorujte západy slunce nad obzorem. Toužíte poznat klenoty Barcelony, Toleda anebo Madridu? Vyhledejte si luxusní apartmány Španělska, které se nacházejí v centru hlavního dění věhlasných měst.

Kde najít pronájem vily Španělsko během pár chvil?

Neváhejte a otevřete si knihu kouzelného ubytování v jakékoliv evropské zemi. NOVASOL má vždy nějaké eso v rukávu. Díky servisním kancelářím už nemusíte mít strach, že vaše připomínky a dotazy nikdo nevyslyší. Pokud nastane sebemenší problém s vaší chatou či chalupou, obraťte se na majitele či správce. Nejsou dostupní? Kontaktujte specialisty servisních kanceláří v Dánsku anebo v České republice.

  • Odborníci z Prahy vám pomohou na telefonní lince +420 222 329 097 vyřešit vaši situaci, a to po celý týden 09:00-20:00. Neklesejte na mysli a spolehněte se na dlouhodobé zkušenosti NOVASOL. Prázdninové domy Španělska jsou dostupné pro každého! Zajímá vás ještě více? Požádejte o aktuální newsletter!

Jaká je zábava v horských chatách Španělska?

V chladnějších dnech roku si vychutnáte prohlídku fenomenálních pamětihodností, okusíte lyžování a procházky překrásnou přírodou. Vily k pronájmu ve Španělsku najdete také v oblíbeném golfovém letovisku, La Torre Golf Resort Murcia. Vyzkoušíte 18-jamkové golfové hřiště, písečné pláže Mar Menor i výlety do historické Cartageny. Milovníci exotiky budou okouzleni pobřežím Costa Brava. Koupání, stavění hradů z písku, opalování a vodní sporty zde hrají prim. Surfování, potápění a lenošení na písečných plážích slibují Costa Blanca i Costa del Sol. Nejmenší členové rodiny si oblíbí Siam Park v Adeje, Aquapark Flamingo Torrevieja anebo Aqualandia Benidorm. Kanárské i Baleárské ostrovy voní windsurfingem, vyjížďkami lodí na otevřené moře i šnorchlováním. Rekreační domy ve Španělsku, to je také jízda na kole v Andalusii a noční život spojený s tancem flamenco.

Co dělat na dovolené ve Španělsku?

Máte před sebou pestrou paletu volnočasových aktivit. Mnozí turisté si nenechají ujít prohlídku pamětihodností zanesených na seznam světového dědictví UNESCO. Mešity a paláce Córdoby, komplex kláštera, semináře a kostela El Escorial, díla Antoni Gaudího, Palacio Güel, Casa Milá i Sagrada Familia nemají konkurenci. Staré město v Ávile, Segovia s akvaduktem, poutní místo Santiago de Compostela, historické jádro Toleda, Cáceres i Sevilly patří k nejpopulárnějším. Poklady Salamancy, klášter Poblet, klenoty Madridu a románské kostely ve Vall de Boí nelze přehlédnout. Dovolená ve Španělsku na vás dýchne všemi epochami lidstva, náboženskými svátky, uznávanými festivaly, koncerty vážné i populární hudby. Býčí zápasy, oslavy sv. Fermíny, pálení fallas ve Valencii, tanec flamenco, pochod marcha, zámořské objevy a pohostinnost, to vše je pro Španěly typické.

Znáte komfortní byty Španělska?

Nacházejí se poblíž historických a kulturních památek. Španělsko bylo osídleno již v pravěku. Prvními obyvateli byli Iberové, pak vnikli na území Keltové. Jižní pobřeží ovládli Féničané a východní část země zase Římané. V roce 711 překročili španělské hranice Maurové. Sňatkem panovníků Kastilie a Aragonska došlo v roce 1479 ke sjednocení státu. Zajímavým obdobím je i vláda dynastie Bourbonů a osobnost Napoleona. Během 1. světové války byla země neutrální a hospodářsky se rozvíjela. Za druhé republiky vzkvétal anarchismus i komunismus. V roce 1955 vstoupilo Španělsko do OSN. Romantické ubytování ve Španělsku je s NOVASOL na dosah ruky. Příjemný pobyt lze doplnit návštěvou stylových restaurací, které nabízejí typické pokrmy, jako jsou mořské plody, madridský kotlík, paella, tortilla, gaspacho, iberská šunka, tapas i kvalitní vína s věhlasných vinařských lokalit.

Jak poznat rekreační domy Španělska v nitru přírody?

Stačí si objednat libovolný pobyt v této krásné zemi a máte přírodu jako na dlani. Turisté z celého světa prahnou po relaxaci na písečných plážích Kanárských a Baleárských ostrovů i na pevnině. Písečné koberce Costa Blanca si ihned zamilujete. Především pak Playas les Marines u Dénia. Pozvolný vstup do moře, to je trefa do černého pro rodiny s malými dětmi. Romantika, průzračná voda, zlatý písek vám neutečou na Playa de los Genoveses u Alméria na Costa Dorada. Playa la Fontanilla v Cádizu je oblíbená sběrem mušlí. Tyrkysová voda vás očekává na Playa Isla Canela, Huelva. Nejdelší pláž, Playa de Magazón, je dlouhá 50 km a najdete ji v Seville. Horský přírodní park Teide na Tenerife, kulturní krajina Serra de Tramuntana na Mallorce, dolmeny v Antequeře, jeskyně Altamira, národní park Garajonay s vavřínovými lesy a archeologická lokalita Mérida vám padnou k nohám. Ukořistěte letní domy Španělska za prima ceny!

Jak na cestování do Španělska?

Pro dovolenou ve Španělsku vám postačí platný občanský průkaz či cestovní pas. Mezi zboží osobní potřeby patří 800 cigaret, 400 Zigarillos, 200 doutníků a 1000 g tabáku. Dále zde náleží alkoholické nápoje, 10 l tvrdého alkoholu, 20 l Campari, Port, Madeira či Sherry, 90 l vína a 110 l piva. Pakliže cestujete osobním vozidlem, přibalte si řidičský i technický průkaz vozidla a zelenou kartu. Vždy mějte po ruce výstražné vesty a telefonujte pouze během sady handsfree nebo head set. Počítejte s hustým pokrytím silničních a dálničních cest. Můžete využít autobusovou, železniční, leteckou i lodní dopravu. V Barceloně a Madridu funguje metro. Vybrat lze letecké spojení směr Malaga, Madrid, Barcelona, Tenerife, La Palma, Lanzarotte i Almería. Mezi největší přístavy patří Barcelona a Valencie.

Proč last minute Španělska od NOVASOL?

Španělské království upoutá náhorní plošinou Meseta, pohořím Sierra Nevada, sopkou Teide a pobřežím dlouhým 3 168 km. Divoká skaliska a útesy najdete na Costa Brava. Pláže se zlatým pískem se nacházejí na Costa Dorada. Pomerančovníky lemující pobřeží Costa del Azahar i Costa Blanca, vám nesmí uniknout. U Granady okusíte odpočinek na Costa Tropical a věčné paprsky slunce vás čekají na Costa del Sol. Odhoďte zábrany a podívejte se na božskou Mallorcu, diskotékovou Ibizu i na nedotčené pláže Menorcy. Černé písečné koberce, vodní sporty a drahokamy přírody vás pohltí na Kanárských ostrovech. Letní dovolená ve Španělsku osloví rybářskými výlety, horskou turistikou na vápencový masív Monserrat či prohlídkou dokonalých pamětihodností historie. Trasa poutníků do Santiago de Compostela, historické opevněné město Cuenca i palmový ráj v Elche splní vaše očekávání.