search

Dovolená v Kantábrii

Rekreační domy a ubytování ve Španělsku

Přezdívka „Espaňa Verde“ (Zelené Španělsko) výstižně charakterizuje její vzhled, kterému vévodí bohatá, šťavnatá vegetace. Pokrývá valnou část z 5 321 km čtverečních její rozlohy, na níž najdete vysoké horské štíty, hluboká údolí, zapadlé vesničky, pláže v pobřežních zátočinách, tajemné jeskyně i nepřístupné mokřady. Prožít dovolenou ve Španělsku znamená pohybovat se v oblasti, vytýčené hranicemi s Baskickem na východě, s Kastilií a Leonem na jihu, s Asturií na západě a s Kantaberským mořem na severu. Osobním automobilem sem pojedete zhruba 24 hodin, ovšem díky síti kvalitních dálnic vám bude taková cesta rychle utíkat. V případě, že se nechcete trmácet autem, můžete využít letecké dopravy, na kterou je region napojený skrze mezinárodní letiště Aeropuerto Seve Ballesteros nedaleko města Santander.

Horské chaty, Kantábrie jako na dlani

Největší tahák Kantábrie tvoří hory. O tom, jak jsou s oblastí propojeny, svědčí název dlouhého horského masivu, táhnoucí se podstatnou částí Španělska: Cordillera Cantábrica (Kantaberské pohoří). Odděluje zelené přímořské regiony od vyprahlého vnitrozemí a dělí se na skupiny Cornión, Ándara a Urriella. Jeho největší poklady ukrývá národní park Picos de Europa s nejvyšším bodem Torre de Cerredo (2 648 m n. m.) kousek od hranic provincie. Nikoliv náhodou byl park, vyhlášený na ploše 700 km čtverečních v roce 1995, zapsaný i mezi světové dědictví UNESCO. K jeho hlavním magnetům, za kterými se z vaší chaty v Kantábrii musíte vydat, patří romantická jezera Covadonga, úchvatná soutěska Garganta de Cares či nesmírně fotogenický vrchol Narancho de Bulnes. K dalším význačným vrcholům patří Peňa Vieja (2 619 m n. m.), Tiros Navarro (2 599 m n. m.), Morra de Lechugales (2 444 m n. m.), Coriscao (2 234 m n. m.) či El Paredón de Albo (2 129 m n. m.).

Za přírodou z ubytování Kantábrie

Vydat se do Kantábrie a nenavštívit slavnou jeskyni Altamira (UNESCO) s pravěkými kresbami u Santillany? Nepoznat podzemní systém v Parque Natural de los Collados del Asón? Nevyfotit si pobřežní bažiny v Parque natural de Oyambre? Přírodních krás si díky ubytování v Kantábrii můžete užít vskutku vrchovatě. Jsou tu také rozsáhlé duny v ústí řeky Pas (Parque Natural de las Dunas de Lienceres), medvědi, vlci a kozorožci v Parque Natural Saja-Besaya či Napoleonova pevnost, duo majáků a strmé útesy na Monte Buciero. Stačí jen toulat se a mít oči otevřené.

Doteky historie z rekreačního domu Kantábrie

Přístavní Santander s gotickou katedrálou, budovou Gran Casina, palácem Magdalena a pláží El Sardinero je kantabrijskou metropolí. Jiná velká města regionu jsou San Vicente de la Barquera, Torrelavega, Reinosa a Castro Urdiales. Z vašeho rekreačního domu v Kantábrii se však dostanete i do opevněného gotického kostela San Vicente de la Barquera s románským portálem, ke zbytkům templářského hradu Castro - Urdiales i k románskému kostelu Cervatos s rozmanitou sochařskou výzdobou. Klášter Santo Toribio de Liébana se pyšní komentářem mnicha Beato de Liébana k Apokalypse, Santillana del Mar nádhernými šlechtickými paláci a Laredo renesanční radnicí.