search

Dovolená v Kastilie a León

Rekreační domy a ubytování ve Španělsku

Kastilie a León – romantická dovolená v rytmu španělských památek

Proč zrovna dovolená ve Španělsku?

Možná si říkáte, že je pro vás návštěva největšího španělského regionu tak trochu nepřitažlivá, vždy´t nemá region přístup k moři! To jste ovšem na omylu. Rekreační domy ve Španělsku jsou umístěny u nejzajímavějších kulturních i přírodních dominant. Spolehněte se na pestrost historických klenotu, překrásnou přírodu i velice populární gastronomické speciality. Všudypřítomné hory, lesy, vinice, divoké růže i vysoké vrcholy hor vybízejí k bližšímu prostudování. Tato oblast upoutá očividným kontrastem. Zasněžené hřebeny pohoří a horká léta mají v sobě něco originálního. Milovníci prastaré architektury si přijdou na své, římské stavby, románské kostely i středověké hrady vás přenesou do hluboké minulosti. Nesmíme zapomenout na oblíbenost regionu díky vyhledávaným poutním místům. Letní dovolená ve Španělsku má své nezaměnitelné kouzlo.

Jak na ubytování v soukromí Španělska?

Není nic snadnějšího, než si zařídit útulné prázdninové pronájmy ve Španělsku. Na první pohled vás zaujme komfortní vybavení, elektrický sporák, myčka, kávovar, pračka, lednice, sušička, digestoř i mikrovlnka. V kurzu je rovněž bezdrátový internet zdarma i venkovní bazén obklopený zahradním nábytkem. Návštěvníci apartmánu Kastilie a León si oblíbili panoramatický výhled na hory i zastřešené parkování. Relaxace se odehrává na prostorné terase a vycházky k nedalekému vodnímu toku. Rodinná dovolená ve Španělsku je jako stvořená pro dvě osoby, jedno dítě a jednoho domácího mazlíčka. To vše v DUO balíčku se slevou 20 %. Neváhejte a odpočívejte v komfortním ubytování od NOVASOL!

Aktivity a dovolená Španělsko?

V největším španělském regionu se před vámi otevírají skvělé podmínky pro poznání historie a prastarých tradic. Nejvíce si zdejší obyvatelé považují oslav velikonoc, během kterých se konají dlouhá procesí kajících se lidí v hávech a se svící v ruce. Španělé jsou silně věřícím národem, proto se zde nachází nespočet známých poutních míst. Milovníci dobrého vína ocení vinařské stezky a vyznačí výborného jídla neodolají pečenému jehněčímu masu i selátku. Vinařská lokalita se táhnepodél řeky Duero. Kroky nadšených sportovců vedou do hor Picos de Europa anebo do Sierry de la Peňa a Siery de la Gredos . Působivé kouzlo přírody na sobě pocítíte u přírodního ledovcového jezera Sanabria. Všechny zmiňované oblasti jsou jako stvořené pro pěší turistku, vrcholy slibují dobré podmínky pro horolezectví. Dovolená Španělsko vás zavede i ke kaňonu Cares a poté k chatám Kastillie a Leónu.

Co historie a romantická dovolená Španělsko?

Otisk starých časů vás uchvátí při prohlídce každičkého města a vesničky. Region bohatý na přírodní a kulturní dědictví vás zavede k překrásným památkám. Klenotem je město Salamanca, které je od roku 1998 světovým kulturním bohatstvím UNESCO. Vaše oči spatří dvě univerzity a katedrály, ale i kláštery, kostely a noblesní paláce. Salamanca přitahuje svou blízkostí portugalských hranic. Za zmínku stojí bývalé římské město Astorga pyšnící se zachovalými hradbami, katedrálou, radnicí anebo Gaudího palácem. Ve středověké Avile se setkáte s původními hradbami, kstely a kláštery. Letní dovolená Španělsko je situována také v Burgosu. Není možné minout gotickou katedrálu a další monumenty. Rekreační domy ve Španělsku nepostrádají dosažitelnost pamětihodností všech epoch, muzeí, galerií a nočních podniků.

Jak si užít rekreační domy Kastilie a León?

Když si objednáte prázdninové pronájmy poblíž univerzitního města Salamanca, vynoří se před vámi počátky sahající až do roku 1102. Právě za těchto časů se začalo formovat město poseté unikátními klenoty architektury. Velkou zajímavostí je Lasturový dům, jehož fasádu zdobí n 400 kusů hřebenatky. Další perlou je Segovia zakládající si na své katedrále, římském viaduktu, hradu Alcázar i starobylých kostelech a stavbách. Romantická dovolená na Španělské pevnině vás ohromí také návštěvou dalších měst, jako jsou Carión  de los Condes s románskými kostely, Coca s nádherným hradem, Ciudad Rodrigo s hradbami a katedrálou Panny Marie. Apartmány Kastillie a León od NOVASOL padnou do noty nejen milovníkům historie, dobrého vína a jídla.