search

Dovolená v Kastilie–La Mancha

Rekreační domy a ubytování ve Španělsku

Kastilie – La Mancha – romantický návrat do minulosti Španělska

Proč zavítat na dovolenou do Španělska?

Nejde popřít, že tato evropská země plná kontrastů. Turisté z celého světa si oblíbili historické šperky architektury, písečné pláž a poklady přírody. Když se vydáte k prázdninovým domům Kastilie-La Mancha čeká vás nezaměnitelná atmosféra dob dávno minulých a kouzlo přírodních divů. Tento vnitrozemský stát patřil k historické španělské provincii Kastilie. Stěžejním pokladem je Toledo, nezanedbatelné památky najdete také v Albacete. Říkáte, že je vám název oblasti povědomý? Ano. Je spojen s románem o Donu Quijotovi de la Mancha. Jižně se rozprostírá pohoří Sierra Morena a severní částí se line řeka Tajo. Putování vám předvede větrné mlýny, malebné vesničky i pozoruhodnosti metropolí. Dovolená Španělsko je prostě klíčem ke spokojenosti.

Jak na ubytování Španělsko?

Díky NOVASOL už se nemusíte strachovat. I v této méně populární španělské oblasti najdete hezké ubytování Toledo. Dvojdomek určený pro více výletníků uspokojí vlastním bazénem a svěžím výhledem na krajinu. Řeka je vzdálená jen 5 kilometrů a krytý bazén pouhé 3 kilometry. I v tomto případě můžete využívat skvělé koncepty od NOVASOL, jako jsou long termal rental, libovolný den příjezdu, miniprádzniny i all inclusive. Milovníci domácích mazlíčků budou nadšeni, že je psům vstup povolen. Nekuřácký rekreační dům ve Španělsku je určen nejen pro rodiny s malými dětmi. K dispozici je internet, moderní vybavení a samozřejmě terasa. Do noty hraje také pohodlný zahradní nábytek, zastřešené stání a dokonalé soukromí.

Co ochutnat do dovolené v Kastilii-La Mancha?

Tento památkami proslavený region je pověstný také pěstováním užitečných plodin. Fialový česnek, kterému se říká Ajo morado se pěstuje kolem obce las Pedronas. Právě zde se koná každoroční celosvětový festival česneku. Není možné nevzpomenout výrobu olivového oleje, bez které by se Španělé při vaření neobešli. Možná jste nevěděli, že je zdejší oblast klíčovým vývozcem šafránu. Když zasednete ke stolu, objeví se před vámi polévka s dušeným masem i česneková polévka se sušeným chlebem. Na sto procent si pošmáknete na pečených červených paprikách s česnekem anebo na mletém telecím masu s cibulí. Grilovaná treska vařená v hliněné misce je skvělou delikatesou. Rekreační domy ve Španělsku vám dopřejí úžasné pochoutky včetně pastýřského Migas.

Kam za památkami na rodinné dovolené Španělsko?

Celosvětově vyhledávaným místem je impozantní Toledo ukrývající pozoruhodnosti maurské, židovské i křesťanské doby. Město leží jen 70 kilometrů od Madridu, vlakem jste tam za 30 minut. Metropole se rozkládá na skalním útesu nad záhybem řeky Tajo. Stará část je zapsána seznam světového dědictví UNESCO. Kroky turistů vedou ke středověkému hradu San Servando a jeho římskému mostu. Za zmínku stojí Toledská katedrála, synagogy, renesanční pevnost Alcázar s věžemi, mešita a dvě městské brány. V začarovaném městě La Ciudad Encantada a ve středověkém Sigüenza spatříte honosné stavby historie a přírody. Dovolená Španělsko vám učaruje.

Jaké jsou šperky přírody na dovolené Španělsko?

V srdci regionu a samém středu země leží národní park Cabaneros. Za vidění stojí jeho původní středomořský les, kde žijí vzácní ptáci a rostou nádherné květiny. Své kouzlo nepostrádá ani národní park Tablas de Daimiel. Systém mokřadů a říčních tabulek patří ke světovému přírodnímu bohatství. Ve zmiňovaném začarovaném městě se pokocháte nezvyklými skalními útvary různých velikostí. Jejich vyložení je připisováno tomu, že kdysi byly na mořském dně. Vyrazte do Toleda a po celé krajině bláznivého rytíře Dona Quijota. Cennosti tohoto regionu nejdou slovy pojmenovat a numeraci vyčíslit. Dovolená v Kastilii-La Mancha je prostě neuvěřitelná stejně jako komfortní ubytování Španělska od NOVASOL.