search

Dovolená v Katalánsku

Apartmány a rekreační domy ve Španělsku

Vily k pronájmu Španělsko

Cataluña tiene todo, Katalánsko nabízí úplně všechno, na tom se shodnou všichni Katalánci. Rozmanitá krajina, čilý život, oázy klidu a kulturní památky, tím vším tento pozoruhodný region zaujímá jedno z předním míst v celém Španělsku. Vydejte se s námi po stopách Dalího, Picassa, Gaudího, Miróa a dalších katalánských umělců a nebudete v žádném případě litovat. Odhlédneme-li od hlavního města Barcelony, pak nejoblíbenějším cílem turistů přijíždějících do Katalánska je pobřeží Středozemního moře - Costa Brava se svými dlouhými plážemi i malými zátokami.

  • Dovolená na Španělské pevnině je záruka skvělé zábavy.

Katalánsko, poklad u Středozemního moře

Souhra klidného odpočinku na pobřeží, velkolepé stavby slavných umělců, rozmanitost přírody i výborná turistická dostupnost, rovná se dovolená ve Španělsku. Tuto zemi můžete procestovat křížem krážem, ale nejdelší zastávka bude patřit úchvatnému Katalánsku. Středověká součást Aragonského království s fenoménem Barcelonou nabízí ubytování ve Španělsku poblíž svých dominant. Od počátku 19. století se Katalánsko dělí na 4 provincie, Barcelonu, Geronu, Lleidu a Tarragonu. Příhodná je severní hranice s Francií a Andorou. Francii a Katalánsko dělí božské Pyreneje. Východní Středozemní moře nabízí stovky možností vodních sportů i relaxace na pláži. Mezi skvosty dovolených patří jižní Costa Brava a Costa Daurada. Jižní konec patří i mohutnému toku řeky Ebro. V její Deltě najdete rýžová pole, v okolí vinice, pomerančovníky a mandlovníky. Siuranu milují horolezci. Osvěžení nabízejí blízké vodopády.

Relaxace pod taktovkou apartmánů

Jižní části vévodí pláže i cenné památky. Těšte se na dovolenou ve Španělsku pod záštitou velmi hlučných, život milujících Katalánců, kteří zde zakázali Coridu. Bez pochyby velikánem světového kulturního dědictví je Barcelona, město Gaudího. Každý člověk planety si ji spojí s nedokončenou stavbou Sagrada Familia. Barcelonská třída La Rambla pobaví vystupujícími herci, kašpary a umělci. Velmi zajímavé exponáty vystavuje Muzeum vědy a techniky. Perfektní zábavu i procházku slibuje park Guell. Do života na moři se podíváte v Námořnickém muzeu. Naprosto exkluzivní výhled na přístav si můžete dopřát z Castell de Montjuic. Katalánsko se mnohým zdá jako samostatný celek a ne součást Španělska. Jeho trojúhelníkový tvar je místem Národního parku Aiguestortes, jediným v lokalitě. Potoky se zde mění ve větší toky a zase rozlévají do menších říček. Úžasná podívaná. Vše doplňuje panorama Pyrenejí. Velmi podařené koupání nabízí 9 pláží u městečka Salou na pobřeží Costa Daurada. Nechybí ani lehátka, slunečníky, sportovní hřiště, zábavní park Port Aventura, pouťové atrakce, restaurace, bary a diskotéky.

S rekreačními domy budete jako v bavlnce

Bez pochyby honosné památky nabízí Tarragona. Stojí na římských ruinách. Amfiteátr, hlavní třída Ramba Nova, Akvadukt, Circ Romá i katedrály, kostely a klikaté uličky přibližují kouzlo tohoto města. Obdivovat můžete dobrodružné rytířské hry na hradě v Montblancu, hradby města a kostel Sant Miguel. Město Lleida dominuje katedrálou Seu Vella, šnečími slavnostmi a muzeem vody. Turisté cestující do Katalánska na konci léta mohou počítat s klidnější dovolenou ve Španělsku. Moře má se stovkami pláží neustále ideální teplotu a vzduch je snesitelný. V období sezóny je zde přelidněno. Právě odtud pocházejí postavy světových jmen jako je Picasso, Gaudí anebo Miror. Pokud máte v plánu úžasnou dovolenou právě zde, myslete na ubytování ve Španělsku all inclusive. Zde se žije naplno!

Ubytování v soukromí ve Španělsku

Nesmíme ovšem zapomenout, že region Cataluña nabízí také krásné horské partie, Pyreneje na severu, jedinečná horská formace Montserrat, neaktivní vulkány u obce Garrotxa, stejně jako rozsáhlou nížinu v centru oblasti. Barcelona, hlavní město Katalánska, láká své návštěvníky puncem opravdového velkoměstského života. Vydejte se po 1,2km dlouhém bulváru Ramblas, který milují turisté i místní obyvatelé, až ke Kolumbově sloupu v přístavu. Prohlédněte si díla světoznámého architekta Gaudího ( úžasný park Parc Güell... ) a ochutnejte sklenici vína z Penedès, známé vinařské oblasti Katalánska, zatímco budete pozorovat čilý ruch kolem. 

Z místní oslavované regionální kuchyně vypíchněme zejména čerstvé mořské plody, pokrmy z rýže, tradiční dezerty a katalánské krémy, a samozřejmě také vína s mezinárodním uznáním. Rekreační dům nebo apartmán ve Španělsku přitom nabízejí ideální výchozí bod pro Vaši spokojenou dovolenou. Naše „slunečné domy a apartmány“ najdete např. v Lloret de Mar, v Salou nebo ve známém letovisku L'Ampolla.