C
| Editor
(First published: )

Vily k pronájmu Španělsko

Katalánsko se nevyznačuje jen pobřežím s nádhernými plážemi a zátokami, které bere dech, nýbrž i celou řadou kvalitních kulturních akcí. Především velkoměsto Barcelona nabízí nesčetné možnosti a pamětihodnosti. Ale i menší města a mnoho národních parků se postarají o rozmanitost Vaší dovolené ve Španělsku. Následně najdete přehled pamětihodností a zajímavých míst v Katalánsku.

Barcelona

Barcelona je hlavním městem Katalánska, zároveň ovšem i městem světového významu. Město římského původu leží přímo u Středozemního moře a dnes je kulturní metropolí. Lidé zde umějí zachovat umělecko-historické dědictví a současně i podporovat moderní umění. Ale i lidová kultura není v Barceloně zapomenutá. Na festivalech v různých částech města se o tom můžete přesvědčit a ponořit se do slavnostní atmosféry Barcelony.UNESCO vyhlásilo několik děl katalánských architektů - jako např. Gaudího - světovým kulturním dědictvím. Ale i stopy dávné římské nadvlády jsou všudypřítomné. Za návštěvu stojí středověké městské části. Nádherné pláže, sportovní přístavy a několik golfových hřišť v bezprostřední blízkosti moře doplňují nabídku pro ubytování v soukromí ve Španělsku.

Teatro-Museo Dalí

Divadelní muzeum Dalí ve městě Figueres vystavuje díla světoznámého mistra, který je považován za génia surrealismu. Najdete tu mnoho známých exponátů, ale také díla, která zatím nenašla cestu k široké veřejnosti. V tomto muzeu můžete pobývat hodiny - přesto vždy objevíte něco nového, zatímco jste ponořeni do zcela jiného světa. Muzeum je otevřeno celoročně.

Pronajměte si svůj rekreační byt ve Španělsku a prohlédněte si maximum pamětihodností.

Museo Nacional Arqueológico de Tarragona

Národní archeologické muzeum v Tarragoně vypráví napínavý příběh římské minulosti Tarraca. Muzeum bylo založeno již v 19. století. Od té doby se sbírka neustále rozšiřuje o další a další exponáty pořízené během vykopávek. Díky tomu je možné si vytvořit čím dál přesnější obraz o životě v oněch dnech. Muzeum je otevřeno celoročně (kromě pondělí). Museo de Arte Contemporáneo de Barcelona (MACBA): Muzeum současného umění v Barceloně (MACBA) vystavuje exponáty takových umělců jako Antoniho Tàpiese, Paula Kleeho, Francesca Torrese, Maria Merze či Zushe. Muzeum bylo otevřeno v roce 1995 a je přístupné celoročně.

Catedral de Girona

Stavba katedrály v Gironě byla zahájena již v 11. století vybudováním zvonice. Ve 12. století následovala křížová chodba a v 16. století byla katedrála dostavena. Proto je - jako mnoho jiných katedrál - směsicí různých architektonických slohů. Návštěvníci tu mohou obdivovat nejširší gotickou chrámovou loď na celém světě. Nástěnný koberec se zobrazením Genesis (Tapiz de la Creatión) určitě stojí za zmínku. Katedrála je přístupná celoročně, v pondělí si mohou návštěvníci prohlédnout loď a křížovou chodbu bezplatně.

Iglesias románicas de la Vall de Boí

Údolí Boí patří díky raně gotickým kostelům k oblastem Evropy s nejvyšší hustotou románských kostelů. Od roku 2000 je součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Ale i krajina regionu má co nabídnout, mimo jiné se zde nachází nejvýše položený lyžařský areál v Pyrenejích. Monasterio de Poblet: Klášter v Pobletu je nádherným příkladem katalánské sakrální architektury. Pochází z 12. století a dlouhou dobu patřil Řádu cisterciáků. Velký význam měla knihovna. UNESCO prohlásilo celý klášterní soubor světovým kulturním dědictvím. Návštěvníkům je přístupný po celý rok. Parque Güell: Park Güell je místem bydliště Gaudího. Původně byl celý soubor určen jako obytný soubor, tyto plány ovšem nebyly nikdy zrealizovány. Jen dům Rosa byl postaven spolupracovníkem Gaudího. Park dnes patří do světového kulturního dědictví UNESCO, veřejnosti je přístupný celoročně. Čas od času se zde konají výstavy.