C
| Editor
(First published: )

Dovolená v katalánsku, ubytování ve Španělsku

Vily k pronájmu Španělsko

Hlavní pozornost na Costa Brava se věnuje samozřejmě plážím. Můžete tam perfektně relaxovat a vychutnávat si dovolenou ve Španělsku. Sestavili jsme pro Vás přehled nejhezčích pláží. Ani ti, kteří chtějí být o něco aktivnější během dovolené, kteří se zajímají o kulturu a historii regionu, nebudou zklamáni. Opět jsme pro Vás sestavili přehled nejzajímavějších míst. Vaše dovolená tak určitě bude nepřekonatelná.

Pláže

Moll Grec v Sant Martí d´Empuries: cca. 600 metrů dlouhá a 40 metrů široká pláž se vyznačuje jemným žlutým pískem, malým vlnobitím, nedotčenou přírodou, nejlepší infrastrukturou, vše obklopeno piniemi a dunami. Dostat se na skalnatý ostrůvek v blízkosti pláže na šlapadle či pláváním není problém. Pláž byla oceněna modrou vlajkou za nejlepší kvalitu vody. Les Muscleres v L'Escala: tato cca. 300 metrů dlouhá pláž je poměrně úzká. Má jemný žlutý písek, je vhodná pro rodiny. Je obklopená vysokými skalami, z nichž můžete rybařit. I zde vlaje modrá vlajka. Riells v L'Escala: jemný žlutý písek, mírné vlnobití, cca. 750 metrů dlouhá a 30 metrů široká pláž. Je to největší pláž L'Escala, velmi dobře vybavená, vhodná i pro tělesně postižené. K dispozici jsou jachtingová škola, restaurace a obchůdky. I zde najdete modrou vlajku.

Rodinná dovolená ve Španělsku

Gran de Tossa de Mar v Passeig de Mar: hrubý písek, cca. 400 metrů dlouhá a 60 metrů široká pláž, dobře vybavená, vhodná i pro tělesně postižené. Modrá vlajka jako symbol dobré kvality vody vlaje i tu. La Mar Menuda v Av. San Raimon de Penyafort: spíše malá pláž dlouhá necelých 200 metrů, hrubý písek, dobře vybavená, vhodná i pro tělesně postižené. Oceněná modrou vlajkou. Playa de Lloret: dva kilometry dlouhá písečná pláž s jemným bílým pískem, velmi dobré servisní vybavení a infrastruktura, málo vln. Modrá vlajka vlaje i nad touto pláží. Zarezervujte si co nejdříve jeden z našich rekreačních domů ve Španělsku.

Zřícenina románského kláštera Sant Pere de Rodes

Benediktinský klášter Sant Pere byl založen v roce 945 a dobu největšího rozkvětu zažil v 11. a 12. století. První zmínky o klášteru se dokonce datují rokem 878. Po opakovaných zásazích byl klášter v roce 1793 definitivně uzavřen a přenechán zkáze. Teprve v roce 1935 byla zahájena jeho rekonstrukce, pět let poté, co byla zřícenina prohlášena památkou. Dodnes můžete poznat různé stavební styly - arabské umění se zde střídá s francouzským a španělským románským slohem. Dobře zachovaná zřícenina se dnes tyčí nad mořem. Ubytování v soukromí Španělska je tím pravým pro rodinnou dovolenou.

Teatro-Museo Dalí

Divadelní muzeum Dalí ve městě Figueres vystavuje díla světoznámého mistra, který je považován za génia surrealismu. Najdete tu mnoho známých exponátů, ale také díla, která zatím nenašla cestu k široké veřejnosti. V tomto muzeu můžete pobývat hodiny - přesto vždy objevíte něco nového, zatímco jste ponořeni do zcela jiného světa. Muzeum je otevřeno celoročně. Pevnost Peralada: Je to pevnost ze 14. století a dnes slouží jako muzeum a kasino. V létě se zde pravidelně uspořádávají kulturní akce. Součástí pevnosti je kostel bývalého kláštera augustiniánů.

Pals

Malé historické město Pals se skládá z obcí Pals, Els Masos de Pals a Sa Punta (Platja de Pals). Celkem tu žije nad 2.000 lidí. Středověké jádro města Pals je lákadlem pro všechny návštěvníky. Obzvlášť pozoruhodná je gotická čtrvť s dlážděnými ulicemi a měštanskými domy, které jsou plné dějin. Město je obklopeno historickými hradbami. Půvabná je písčitá pláž, která je - s výjimkou několika přerušení - téměř 10 kilometrů dlouhá.

  • Girona: Girona je hlavní město provincie, je také přezdívaná Město čtyř řek, protože je zde soutok čtyř řek. V historickém starém městě najdete stopy římských, maurských a židovských předků. Město bylo založeno v 1. století před naším letopočtem Římany. Z oněch dob pocházejí staré městské hradby, jejichž pozůstatky můžete stále vidět. Pozoruhodná je katedrála a starý klášter benediktinů Sant Pere de Galligants. Naše rekreační byty ve Španělsku jsou nepřekonatelné.

Baños Árabes, arabské lázně

Arabské lázně v Geroně se nacházejí ve starém klášteru kapucínů. Pochází z 12. století. Vodní nádrž, šatny a ochlazovací prostor se dobře zachovaly, relaxační místnost a parní lázeň částečně podlehly v průběhu staletí zubu času. Lázně jsou přístupné po celý rok. Catedral de Girona: Stavba katedrály v Gironě byla zahájena již v 11. století vybudováním zvonice. Ve 12. století následovala křížová chodba a v 16. století byla katedrála dostavena. Proto je - jako mnoho jiných katedrál - směsicí různých architektonických slohů. Návštěvníci tu mohou obdivovat nejširší gotickou chrámovou loď na celém světě. Nástěnný koberec se zobrazením Genesis (Tapiz de la Creatión) určitě stojí za zmínku. Katedrála je přístupná celoročně, v pondělí si mohou návštěvníci prohlédnout loď a křížovou chodbu bezplatně.

Zajistěte si co nejdříve své ubytování ve Španělsku a připravte se na skvělou dovolenou.