search

Dovolená v Tarragona

Navštivte římské město Tarragona

Rekreační domy ve Španělsku poblíž známých letovisek si můžete užívat podle svých představ. Místní obyvatelé jsou vstřícní a pohostinní. To platí i pro zalidněné město s římskými kořeny, Tarragona.

Tarraco, jak se kdysi nazývala, stojí na římských ruinách. Tyto pozůstatky můžete obdivovat ve velmi dobré a dobré kondici. Mezi nejzajímavější patří Amfiteátr, staré město se pyšní náměstím Placa de la Font, katedrálou i domy s nápisy římských tabulek. Velmi pozoruhodným magnetem je Akvadukt Pont del Diable. Většina z nich patří do světového kulturního dědictví UNESCO. Výlety do klášterů Santes Creus a Santa Maria de Poblet potěší vaše oči.

Apartmány mají beze sporu styl

Město hýří ruchem, tancem, písněmi i pokáním při oslavách sv. Tekly. Velmi nevšední zábava nabývá ohromných rozměrů při stavění lidských hradů Castells. Noční prohlídky akvaduktu Pont del Diable nabízejí nepřekonatelný pohled nejen pro zamilované. Nechce se vám chodit pěšky anebo autobusem? Pronajměte si autíčko na elektrický pohon a probádejte každé zákoutí!

Přístavní město ležící v Katalánsku patří mezi obdivuhodné provincie. Její dostupnost zajišťují rychlovlaky AVE do Madridu, Barcelony. Tarragona není jen rekreační středisko s mnoha plážemi. Daří se zde chemickému průmyslu, který ovšem nezatěžuje a neničí přírodu a tím i cestovní ruch. Římské zbytky městských zdí, katedrála ve starém městě i trosky římské závodní dráhy vás přenesou do dob dávno zapomenutých.

Ubytování v soukromí značí pohodovou dovolenou

Mezinárodní festival dixielandové hudby, výstavy a venkovní trhy se postarají o kulturní vyžití. Nudu zde zaženou milovníci jezdectví, cyklo i pěší turistiky, obdivovatelé folklóru i moderních podniků. Senzační pohled na moře vystihuje balkón Středomoří, Balcó de Mediterrani. V rybářské čtvrti si můžete zakoupit ryby a navštívit rybí restaurace. Projděte si i hlavní třídu města, la Ramba Nova s architektonickými klenoty.

Špičkou ledovce odpočinku tvoří pláže v Tarragoně. Asi 15 kilometrové pobřeží je doslova poseto plážemi s křišťálově čistou vodou a zlatavým pískem. Costa Daurada, Zlaté pobřeží, dominuje vysokou vybaveností a oceněním Modré vlajky. Je domovinou vzácných druhů rostlin a živočichů. Objevte klid ubytování v soukromí Španělska právě v této oblasti, kde se můžete směle opalovat po celý rok.