search

Dovolená na ostrově La Palma

Rekreační domy na Kanárských ostrovech

Ostrov La Palma, prázdninová lahůdka Kanárů

La Palma je spolu s El Hiero nejzápadnějším z Kanárských ostrovů. Směrem k místům, kde se slunce ukládá ke spánku, se rozprostírá jen nekonečný, blankytný Atlantik. Pokud se vydáte na opačnou stranu, vodní hladina se po 130 kilometrech zastaví u afrických břehů na jihu Maroka. Jestliže se však na La Palmu vypravíte v rámci dovolené ve Španělsku, můžete si být jisti pořádnou porcí nádherné krajiny, romantických zákoutí i nejrůznějších turistických atrakcí.

La Palma je se svými sedmi sty kilometry čtverečními v pořadí pátým největším ostrovem Kanárů, řadících se mezi výsostná území Španělského království. Nepatří k sice k nejnavštěvovanějším částem souostroví, zato však v jeho rámci disponuje asi nejúchvatnějšími přírodními krásami. Vyberte si některý z mnoha velmi dobře zařízených, jednoduše dostupných rekreačních bytů ve Španělsku a přesvědčte se ostatně na vlastní oči.

Pobyt mezi sopkami a barevnými hloubkami oceánu

Fauna a flóra La Palmy je díky menšímu počtu turistů na ostrově stále v perfektní kondici. Okouzlí vás zejména vskutku jedinečnou vulkanickou krajinou, porostlou rozsáhlými lesy a další vegetací. Fantastickým relaxačním zážitkem jsou též zdejší pláže s černým sopečným pískem, které se vesměs nalézají v romantických zátočinách. Jsou obklopeny vyvřelinovými útesy, omývány azurovým Atlantským oceánem a vždy dobře dosažitelné z našich prázdninových domů ve ŠpanělskuDovolená na Kanárských ostrovech je skvělý a nezapomenutelný zážitek.

Moře kolem La Palmy je ideální k nezapomenutelnému potápění a šnorchlování. I podmořský svět tu má sopečné dno plné sopouchů, rifů, proláklin a jeskyní, mezi nimiž bují všemi barvami hrající život. Zapůjčení patřičného vybavení taktéž není problém, četné potápěčské školy vás za patřičný obnos pohybu v úžasném podvodním světě s radostí naučí. Toužíte-li po skutečném dobrodružství, stačí si objednat některý z apartmánů ve Španělsku na ostrově La Palma.

Nejsilnější magnety La Palmy

Geografický střed a dominantu ostrova La Palma tvoří kráter La Caldera de Taburiente ve stejnojmenném národním parku. Jeho nejvyšší bod, mohutný Roque de los Muchachos, leží ve výšce přes 2 500 metrů. Jedná se o nesmírně fotogenické území, na němž při turistice narazíte na mnohé zajímavé druhy živočichů a rostlin. Fascinujícím zážitkem je na La Palmě i návštěva třetihorního pralesa Los Tiles v překrásném národním parku Las Nieves. 

Milovníci historie a osobité hispánské architektury by si rozhodně neměli nechat ujít metropoli ostrova, dvacetitisícové Santa Cruz de la Palma. I v ní nabízíme pestrou paletu ubytování ve Španělsku, jako dělanou pro ty nejlepší letní prázdniny. Jejímu starobylému jádru z 15. století vévodí okázalé středověké náměstí Plaza de Espaňa, lemované historickými měšťanskými domy. Za prohlídku taktéž stojí stará přístavní čtvrť s pompézní ruinou gotického hradu, dodnes obehnanou zbytky někdejších hradeb proti pirátům.