search

Pronájem bytů a domů v Breňa Baja

Dovolenková pohoda Kanárských ostrovů jménem Breňa Baja

Úchvatná, v bedekrech často vyzdvihovaná rekreační oblast Breňa Baja leží na východním pobřeží kanárského ostrova La Palma, jen několik málo kilometrů jižně od okouzlující metropole Santa Cruz. Jejím centrem je malebné městečko San José. Jedná se o poklidnou zemědělskou oblast, obklopenou oku lahodící sopečnou krajinou, která osloví jak turisty, tak milovníky přímořské dovolené ve Španělsku. Velice výhodná je především blízkost hlavního města.

Jedno z nejdůležitějších středisek celých Kanárských ostrovů, rozšafné Santa Cruz de la Palma, vzniklo v 15. století. Jeho přístav dlouho býval výchozím bodem pro dobyvatelské i obchodní plavby do Ameriky. Přesvědčte se o tom v populárním Námořním muzeu, umístěném do repliky Kolumbova korábu Santa Maria. Ve městě dále spatříte ruiny středověkých pevností Castillo de Santa Catalina a Castillo de la Virgen, pozůstatky mohutného opevnění, působivé historické centrum a mnoho dalších pamětihodností.

Ztraceni na pokraji Atlantského oceánu

Do katastru Breňa Baja spadá také Los Cancajos, jedno z nejznámějších letovisek La Palmy. Rezervujte si některý z našich me]útulných a kvalitně vybavených apartmánů ve Španělsku v této lokalitě, vyhlášené zejména mezi potápěči. Vulkanická činnost zde vytvořila mimořádně působivé mořské dno, plné jeskyní, proláklin, vulkanických komínů, trhlin a podvodních rifů, jež zaručují neopakovatelné zážitky již při pouhém šnorchlování.

Magmatické podloží u Los Cancajos zajišťuje v blankytném Atlantiku perfektní viditelnost. Pod hladinou budete uchváceni nesmírně bohatým podmořským životem v podobě pestrobarevných hejn ryb, zajímavých živočichů a ojedinělých rostlin. Pobřeží letoviska lemují četné rekreační domy ve Španělsku, zábavní zařízení a především výstavní pláže, obkroužené majestátními útesy a pokryté unikátním jemným, černým pískem.

Doly, sopky a pralesy La Palmy

V oblasti Breňa Baja si dále rozhodně nenechejte ujít například exkurzi do solných dolů Las Salinas z počátku 18. století a prohlídku přírodního parku Cumbre Nueva s fantastickými vyhlídkami. Oblíbený je též výstup na 500 metrů vysoký vulkanický kužel Breňa, dobře dosažitelný ze všech našich místních vil s bazénem. Ze Španělska si můžete odvézt opravdu originální suvenýry, pokud navštívíte zdejší Centrum lidových řemesel.

V Los Llanos de Aridane si prohlédnete galerii García de Diego a sbírky archeologického muzea, v El Pasu muzeum Las Hilanderas a obci Garafia větrný mlýn Barrio de Las Tricias. Z přírodních magnetů nevynechejte sady mandlovníků u Puntagordy, národní park La Caldera de Taburiente ohromným kráterem, horu Roque de los Muchachos ani třetihorní prales Los Tiles v rezervaci Las Nieves.