search

Pronájem bytů a domů v El Paso

Dovolená mezi Atlantikem a obří kalderou v El Paso

Téměř v samotném srdci pátého největšího Kanárského ostrova La Palmy se rozkládá okres El Paso. Jeho stejnojmenné administrativní sídlo, ležící ve výšce 650 metrů nad mořem, má sedm a půl tisíc obyvatel. Město oplývá nebývale čistým vzduchem a můžete v něm najít celou řadu útulných vil k pronájmu ve Španělsku. Jedná se o ideální výchozí místo pro turistiku po sopečných krásách a lesích tohoto nádherného ostrova.

El Paso leží mezi dvěma nejznámějšími národními parky La Palmy, jimiž jsou La Caldera de Taburiente na severu a Cumbre Vieja na jihu. Sever nabízí fantastické vulkanické pohoří porostlé borovými lesy, v jehož pomyslném středu se rozprostírá monumentální sopečný kráter Caldera de Taburiente, řazený mezi největší na celém světě. Nejvyšší bod ostrovního území, skála Roque de los Muchachos, dosahuje výšky 2 500 metrů nad mořem.

Výlety během prázdnin v kraji sopek a magmatu

Jižní rezervace Cumbre Vieja je rovněž sopečný hřeben a vulkanicky stále poměrně aktivní oblast, v níž k poslední erupci došlo relativně nedávno, v roce 1971. Během toulek z vašeho stylového prázdninového domu ve Španělsku tu spatříte rozsáhlá lávová pole a magicky panoramatickou krajinu. Samozřejmostí jsou nezapomenutelné vyhlídky, řada ojedinělých rostlinných a živočišných druhů a skvěle značené turistické trasy vedoucí napříč celým územím.

Daleko z El Pasa to nebudete mít ani k pozoruhodnému národnímu parku Las Nieves. Můžete v něm absolvovat nezapomenutelnou procházku nefalšovaným třetihorním pralesem Los Tiles, který je právem zapsaný na seznam Světového přírodního dědictví UNESCO.

Na cestě za památkami Svatého Kříže

Jen několik kilometrů na východ přes hornaté centrum La Palmy to budete mít do její výstavní metropole, do přístavu Santa Cruz de la Palma s dvaceti tisíci obyvatel. Město vás oslní nejen skvostnými černými plážemi, ale taktéž ruinami dvou protipirátských pevností, mohutným opevněním z 15. století či Starým městem. Z jeho křivolakých uliček s kamennými domy dodnes dýchá atmosféra středověku, a proto jsou častým cílem turistů.

To samé se dá konstatovat i o dalších atrakcích ostrova, jež budete mít v rámci ubytování ve Španělsku doslova na dosah. El Paso sice disponuje pouze základní infrastrukturou a muzeem Las Hilanderas, ovšem hned v jeho sousedství se rozkládá Los Llanos de Aridane s galerií García de Diego, archeomuzeem a klášterem Nuestra Seňora de los Remedios. Za návštěvu stojí i Garafia s větrným mlýnem Barrio de Las Tricias nebo mandlové sady kolem Puntagordy.