search

Pronájem bytů a domů ve Fuencaliente

Prameny, krátery a jeskyně pod vodou v kraji Fuencaliente

Na úplném jihu ostrova La Palma, rekreační perly Kanárského souostroví, se rozkládá rekreační zóna Fuencaliente. Vyniká především velice příjemným počasím, dobrými podmínkami ke koupání a nádhernou přírodou s léčivými prameny. Samozřejmostí je kvalitní infrastruktura včetně mnoha příležitostí komfortního ubytování. Španělsko může skutečně nabídnout spoustu úžasných míst k prožití jedinečných prázdnin a toto je jedno z nich.

Centrem Fuencaliente je bezpochyby letovisko Los Canarios, kolem nějž najdete dostatek rekreačních domů ve Španělsku. Celý mikroregion lze označit takřka za výspu La Palmy: z východu i západu ho omývá blankytný Atlantský oceán, směrem na sever se vypíná kužel vulkánu Deseada vysoký 1 949 metrů. Hlavní správní středisko ostrova, rušná Santa Cruz de la Palma a mezinárodní letiště Aeropuerto de la Palma, se nachází ve vzdálenosti zhruba 30 kilometrů.

Lákavé pláže a vůně pinií na jihu La Palmy

Pokud chcete prožít svou dovolenou ve Španělsku především odpočinkem u moře, opalováním a vodními sporty, budete ve Fuencaliente určitě spokojeni. Zdejší pláže pokryté tmavým, vulkanickým pískem nejsou příliš velké a často se schovávají v zátočinách mezi skálami. Typické pro pobřeží na jihu La Palmy je klidná voda, podmořské jeskyně, skalní mosty a různá zákoutí jako dělaná pro potápění a šnorchlování. Hlavní, asi 150 metrů dlouhé pláži Faro de Fuencaliente dominuje červenobílý maják.

Díky nadmořské výšce kolem 700 metrů vás ve Fuencaliente čeká příznivé klima se snesitelnými teplotami i v průběhu žhavého kanárského léta. Vyberte si z naší pestré nabídky pohodlných prázdninových domů ve Španělsku a vydejte se na procházku rozlehlými borovicovými lesíky v okolí Los Canarios, Las Indias, Los Quemados nebo Las Caletas. V sopečné přírodní rezervaci Volcanes de Teneguía vyvěrají horké sirné prameny s blahodárnými účinky.

Odhalte krásu jednoho z Kanárských ostrovů

Při využití vily s bazénem ve Španělsku se v oblasti Fuencaliente můžete spolehnout na solidní turistické vybavení zahrnující restaurace a hospody, bary a kavárny, obchody a supermarket. K dispozici je též lékárna, bankomat, pošta a autobusová zastávka. Nechte se okouzlit úžasným pohledem na region i nekonečný Atlantik z několika vyhlídkových bodů v hornaté krajině.

Za vidění stojí i další atrakce La Palmy jako Villa de Mazo známá svou rozkošnou keramikou, sedmička sopek v rezervaci Volcanes de Teneguía či větrný mlýn Barrio de Las Tricias ve vesnici Garafia. Pěstováním mandlí je vyhlášený okres Puntagorda a jistotu pěkného výletu nabízí Montaňa de la Brena.