search

Pronájem bytů a domů v Puntagorda

Za chutí mandlí a slanou vůní moře do obce Puntagorda

Nádherný okres Puntagorda a také stejnojmenná pitoreskní vesnička se ukrývají v magické sopečné krajině na severozápadě La Palmy, jednoho z nejhezčích Kanárských ostrovů. Vyberte si z široké a pestré nabídky našich prázdninových domů ve Španělsku a užijte si zdejší nesmírně úrodný region. Nebývale se v něm daří exotickému ovoci a pokrývá ho kromě malebných borovicových lesů zejména pomerančovníkové, mandlové a avokádové háje.

Celé území Puntagordy se vyznačuje úchvatnou, mírně kopcovitou venkovskou krajinou, po níž jsou rozesety typické hispánské vesničky s jedinečnou architekturou. La Palma a Puntagorda zvláště je jako stvořena pro aktivní dovolenou ve Španělsku naplněnou pohodovou turistikou. Na svých toulkách zde budete okouzleni spoustou přírodních panoramat, ale také zajímavými historickými monumenty.

Hledejte poklady kanárského západu

V Puntagordě spatříte například zachovalé středověké větrné mlýny Relvalarga Molino nebo Molino El Roque. Můžete též obdivovat jednu z vůbec prvních sakrálních staveb na ostrově, dobytém Španěly na přelomu 15. a 16. století, starobylý chrám San Mauro Abad. Čeká zde na vás celá plejáda historických rurálních staveb jako vinné sklepy, sýpky, studny či stodoly, jejichž stáří se datuje až do konce středověké éry.

Pozoruhodné je také samotné pobřeží okresu Puntagorda, poseté mnoha rekreačními domy ve Španělsku. Téměř celé je lemováno strmými sopečnými útesy, protkanými chodbami a jeskyněmi, mezi nimiž objevíte unikátní přírodní bazénky s mořskou vodou nebo unikátní černé pláže, pokryté jemným sopečným pískem. Z vrcholků útesů se vám naskytnou spektakulární výhledy na hučící Atlantský oceán – La Palma je totiž skutečnou výspou Kanárů.

Na toulkách krajem mandlovníků

Nevelká vesnička Puntagorda je vynikající a poklidnou základnou pro turisty i pro milovníky přímořské rekreace. Disponuje plnou občanskou vybaveností, supermarketem, možností útulného ubytování ve Španělsku a několika stylovými bary, kavárnami i restauracemi s výbornou kuchyní. Nejvýznačnějšími vyhlídkovými body v okolí jsou Montaňa Nazareno (788 metrů) a Montaňa Miraflores (747 metrů). Více do srdce La Palmy se dostanete pěší vycházkovou cestou Camino de Las Fuentes.

Metropole Santa Cruz de la Palma a letiště Aeropuerto de la Palma se rozkládá na opačné straně ostrova. K jeho dalším lákadlům patří i národní park Caldera de Taburiente, větrný mlýn Barrio de Las Tricias v Garafii či rezervace Volcanes de Teneguía.