search

Pronájem bytů a domů v Santa Cruz de La Palma

Starobylá perla Kanárského souostroví Santa Cruz de La Palma

Hlavní město La Palmy, pátého největšího z Kanárských ostrovů, se rozprostírá zhruba ve středu jeho východního pobřeží. Dvacetitisícové Santa Cruz je dnes nejvýznamnějším přístavem ostrova, dopravním uzlem lodních tras a jeho správním i kulturním centrem. Návštěvníkům, kteří se zde rozhodnou k pronájmu některého z mnoha rekreačních domů ve Španělsku, nabízí celou řadu pozoruhodných památek a turistických atrakcí.

Santa Cruz de La Palma bylo založeno již v roce 1493 španělským konkvistadorem Alonso Fernándem de Lugo. Městečko původně sloužilo jako poslední zásobovací přístav výpravám do tehdy právě objeveného Nového světa. Díky čilému obchodu s Amerikou mladičké Santa Cruz bohatlo a zároveň se tak po celý středověk stávalo oblíbeným cílem pirátů, jimiž bylo zpočátku i několikrát vypleněno. Dnes je především cílem nadšených turistů, kteří zde tráví nádhernou dovolenou ve Španělsku.

Vychutnejte si barvitou atmosféru Santa Cruz

Kvůli stálému ohrožení bukanýry se v 15. století započalo s mohutnou fortifikací Santa Cruz. Pozůstatky pompézních hradeb tady můžete ostatně spatřit dodnes, stejně jako ruiny dřívějších obranných pevností Castillo de Santa Catalina a Castillo de la Virgen. Dobře se z našich rekreačních bytů ve Španělsku dostanete i do historického jádra města. Rozprostírá se okolo středověkého náměstí Plaza de Espaňa, jemuž dominuje gotický kostel Iglesia el Salvador.

Kolem hlavního náměstí se rozvětvuje romantická spleť křivolakých uliček se starobylými kamennými domy v duchu typické hispánské ostrovní architektury. Narazíte v nich na spousty tajuplných zákoutí, roztomilých obchůdků či stylových taveren a restaurací s vynikající kuchyní. Objednejte si pěknou vilu s bazénem ve Španělsku na La Palmě a poznejte také zdejší proslulé Námořní muzeum, situované do obří repliky Kolumbovy lodi Santa Maria.

Odpočinek na plážích i výlety za ostrovními magnety

Santa Cruz uchvátí též milovníky mořských radovánek. Okolní četné pláže u blankytného Atlantského oceánu jsou tu vesměs pokryty unikátním černým sopečným pískem. Nejznámější z nich je palmami lemovaná, 700 metrů dlouhá Playa de Bajamar. Potápěče určitě přiláká nedaleké letovisko Los Cancajos, disponující okouzlujícím podmořským světem útesů a jeskyní s pestrobarevným životem.

Krásné rozhledy nabízí Montaňa de la Brena, do dávné minulosti ostrova se podíváte v archeologickém muzeu Los Llanos de Aridane a ujít si nenechte ani sopečnou rezervaci Volcanes de Teneguía.