search

Pronájem bytů a domů v Tazacorte

Užijte si pohodu na druhou v kanárském Tazacorte

Malebné městečko a rybářský přístav Tazacorte leží téměř v geografickém středu západního pobřeží La Palmy, třetího nejmenšího z Kanárských ostrovů. Dále na západ se rozprostírá už jen blankytně modrý Atlantik, druhým směrem jsou v oceánu poházeny ostrovy Tenerife, Gran Canaria a Lanzarote. Dovolenou ve Španělsku si tady rozhodně užijete, především zásluhou nádherného mořského pobřeží, fascinující sopečné krajiny a mnoha turistických cílů.

Statut města sice obdrželo pětitisícové Tazacorte až v roce 1925, tedy před necelými sto roky, avšak dějiny oblasti sahají daleko dříve před toto datum. Právě zde se totiž roku 1492 vylodil španělský dobyvatel Alonso Fernández de Lugo, čímž započala kolonizace souostroví Španělským královstvím. Lugo zabil krále původních berberských kmenů, obsadil celý ostrov a nechal tu vybudovat první křesťanskou kapli na Las Palmas, zasvěcenou svatému Michalovi.

Za banány na La Palmu

Dnešní Tazacorte je roztomilým rybářským přístavem a útulným prázdninovým letoviskem, z jehož křivolakých, romantických uliček dodnes dýchá dramatická historie. Objednejte si jeden z našich zdejších apartmánů ve Španělsku a objevíte celou řadu typických kamenných domků s vyřezávanými balkóny i honosná sídla bývalé španělské a vlámské šlechty. Zároveň je Tazacorte zemědělským regionem s početnými a úrodnými políčky, mezi nimiž vynikají banánové plantáže.

Nejkrásnějšími historickými stavbami, které rozhodně během ubytování ve Španělsku na La Palmě stojí za prohlídku, jsou panská sídla, doslova čišící přepychem a bohatstvím. Prvním z nich je Casa Massieu Van Dalle Monteverde y Ponte a druhým Casa Pimienta Díaz ze 17. století. Casa Monteverde je ještě o nějaký ten pátek starší. Středověkým centrem Tanzarote je pozoruhodné náměstí Simon Plaza de Guadalupe se zmiňovanou kaplí San Miguel.

Nepropásněte možnost poznat široké okolí Tazacorte

Charakteristickým znakem městečka je rozlehlé přístaviště Puerto de Tazacorte nedaleko ústí říčky Barranco de las Angustias. Atlantské pobřeží u Tazacorte lemuje vedle oblíbené maríny též dlouhá, komfortní pláž s jemným černým pískem sopečného původu. Kolem ní se táhne okouzlující přímořská promenáda plná barů, taveren a vynikajících rybích restaurací. Kilometr odtud vzdálené typické španělské pueblo skýtá široké nákupní možnosti.