search

Dovolená na ostrově Lanzarote

Pobyt Baleárské ostrovy, ubytování ve Španělsku

Lanzarote, filozofie

I zde se již objevila tzv. turistická centra, přesto je tento ostrov považován díky své původní rozmanitosti a klidnému prostředí za jakési Švýcarsko Kanárských ostrovů. Rezervujte si dovolenou na Kanárských ostrovech právě teď! Díky rozvážnosti úředníků zodpovědných za správu ostrova a madridské centrální správy ( která vyhlásila řadu oblastí za nezastavitelné chráněné zóny ) zůstalo i nadále Lanzarote klidným okouzlujícím ostrovem. Přijetí Lanzarote mezi biosférické rezervace UNESCO (!) svědčí za všechno.

Buďte vítáni na Lanzarote, ostrovu mnoha krás a kontrastů

Jako naducaná jitrnice vykukující z Atlantského oceánu působí během příletu letadlem Lanzarote. Překrásný ostrov je nejvýchodnějším z Kanárského souostroví a se svými 815 čtverečními kilometry rozlohy čtvrtým největším. Pídíte-li se po skutečně nezapomenutelné dovolené na Kanárských ostrovech, prodchnuté jedinečnými zážitky, bude se vám tady hodně líbit. Nepočítejte však s tím, že budete jenom ležet na pláži. Kanárské ostrovy jsou španělským územím a rozkládají se v Atlantiku zhruba sto kilometrů od východního pobřeží Afriky, konkrétně Maroka. Lanzarote se bezesporu řadí mezi nejúchvatnější z nich – vyberte si některý z našich komfortních, výtečně zařízených prázdninových domů ve Španělsku na území Lanzarote a přesvědčte se sami. Čeká vás fascinující příroda, řada sportovních příležitostí, perfektní služby a spousta zajímavých míst k vidění.

Za magnety pod zklidněnými lanzarotskými vulkány

Lanzarote je viditelně sopečného původu a jeho krajina je opravdu magická. Poslední erupce, které výrazně změnily tvář ostrova, se zde odehrály poměrně nedávno – v 18. století. Celá oblast, vhodně zaplněná komfortními vilami k pronájmu ve Španělsku, je dnes vyhledávána nejen jako fantastické místo pro mořskou rekreaci, ale zejména jako jedinečná přírodní oblast se vskutku uhrančivými panoramaty. Území ostrova je poseto řadou pitoreskních vesniček s typickými bílými domky a obyvatelé se kromě turistického ruchu živí zejména rybolovem, pěstováním vinné révy, rajčat a tropického ovoce. Vulkanická půda je zde překvapivě úrodná, a tak se tu v měsíční krajině majestátních sopečných kuželů setkáte i s bujnou vegetací. Nejvyšší horou je Peňas del Chache vysoká 670 metrů. Výlet k ní si můžete udělat například z městečka Haria, kde také najdete naše rekreační domy. Připravte se na nezapomenutelnou rodinnou dovolenou ve Španělsku.

Ve Španělsku a zároveň uprostřed nekonečného Atlantiku

Na Lanzarote panuje po celý rok velmi příjemné klima a naleznete tu téměř stovku skvostných pláží. Pokrývá je jemný písek, jenž je v mnohých oblastech díky dlouhodobé sopečné činnosti neobvykle černý. Nečekaně pozvolný sestup do moře činí oblast mimořádně vhodnou pro rodiny s dětmi. O krásách ostrova svědčí mimo jiné i to, že byl díky své jedinečné přírodě zařazen mezi biosférické rezervace chráněné UNESCEM. Největšími atrakcemi Lanzarote jsou národní park Timanfaya v magickém sopečném pohoří Montanas del Fuego a rozsáhlý jeskynní komplex Los Verdes. V Arrecife, moderní metropoli ostrova s mnoha rekreačními byty ve Španělsku, můžete kromě přehršle turistických atrakcí ochutnat lahůdky zdejší vynikající gastronomie, navštívit četná muzea i galerie a pokochat se uhrančivou, typicky hispánskou architekturou.