search

Pronájem bytů a domů v Teguise

Magma, akvárium a královské stopy kolem městečka Teguise

Chcete-li poznat to nejlepší z kanárského ostrova Lanzarote, neváhejte a vypravte se do oblasti kolem Teguise. V rámci letní dovolené ve Španělsku vás tady čekají nádherné pláže, vynikající infrastruktura a dostatek příležitostí k atraktivním výletům po okolí. Pupeční šňůrou je navíc městečko propojeno s luxusním resortem Costa Teguise, ležícím přímo na východním pobřeží u břehů Atlantského oceánu. Svou turistickou vybaveností zaručuje četné sportovní aktivity a spoustu zábavy ve dne, v noci.

Velkou výhodou Teguise je blízkost ostrovní metropole Arrecife s mezinárodním letištěm Aeropuerto de Lanzarote, velkou jachetní marinou a obchodním přístavem. Najdete tady samozřejmě spoustu obchodů, restaurací i supermarketů včetně obchodní galerie Deiland, nemusíte se tady obávat, že byste ve svém rekreačním domu ve Španělsku trpěli nějakou nouzí. Navštívit zde navíc můžete příjemný park Maneje s dětským hřištěm, hrádek San Gabriel, muzeum Casa de los Arroyo nebo skejťácký areál Sakate Park.

Za poetikou temných kanárských pláží

Samotné Teguise má asi tisícovku obyvatel a rozkládá se pod sopečným kuželem Montaňa de Guanapay s hrádkem Santa Bárbara a muzeem pirátství. V centru města stojí kostel Iglesia de Nuestra Señora de Guadalupe a muzeum v paláci Spinola. Směrem k oceánu minete ze své vily s bazénem ve Španělsku několik dalších kopců vulkanického původu, obce jako Tahíche či Nazaret a především golfové hřiště Golf Costa Teguise.

Ze zeleného pažitu je to k moři už jen cobydup. Popularitu a kvality Costa Teguise dokazuje mimo jiné i to, že své letní sídlo si zde vybudovat samotný španělský král. Zvláště vyhlášené jsou zdejší, většinou nevelké pláže Bastianx, Los Topetes, Jabilillo, Playa de los Charcos, Bonanza nebo Playa de las Cucharas. Mnoho z nich se pyšní prestižní Modrou vlajkou a díky prakticky ideálním povětrnostním podmínkám jsou oblíbené zejména mezi nadšenci do surfování.

Nadechněte se sopečné krásy Lanzarote

Vyberte si z našeho katalogu ubytování ve Španělsku podle svých požadavků a užijte si ruch ulic Costa Teguise, plných barů, kaváren, hospod a minimarketů. Hlavním lákadlem letoviska je velice pěkné akvárium s mnoha druhy vodních živočichů. Areál Pueblo Marinero projektoval význačný místní architekt César Manrique a v restaurantu Meson la Jordana obědvá též královská rodina.

Zcela samostatnou kapitolou je úchvatný národní park Timanfaya, v němž došlo roku 1824 k poslední sopečné erupci. Důkazy neklidného zemského jádra zde však můžete sledovat na řadě míst: magmatického tepla využívají například četné restaurace.