search

Dovolená na Mallorce

Pobyt na Baleárských ostrovech, ubytování ve Španělsku

Mallorca, Dáma Středozemního moře

Tento elegantní ostrov nabízí snad všechno, o čem sníte. Nádherné podnebí, půvabná krajina, kouzelné pláže a mezinárodní ambiente dělají z Mallorcy zvláštní destinaci, jejíž kulturní nabídka je srovnatelná s tou evropských hlavních měst. Auditiorium Palmy např. patří k nejoslavovanějším koncertním halám Evropy. Rekreační domy na Baleárských ostrovech nabízí rekreaci, inspiraci, kulturu a odpočinek v jednom. Mallorca má bohatou floru zahrnující cca. 1.500 druhů. V zimě se ostrov zdobí nesčetnými kvetoucími mandlovníky. Fauna není tak bujná, je tu poměrně málo volně žijících savců, zato ptactvo je rozmanité. Najdete tu např. baleárského buřňáka, volavku červenou a volavku stříbřitou, bukáčka malého, supa hnědého či plameňáka růžového.

Dovolená na Mallorce

Stačí jedno slovo a všichni se rozzáří, Mallorca

Dovolená ve Španělsku

Na ostrově je národní park a několik přírodních rezervací. Vláda Baleár kromě toho vyhlásila dalších 65.000 hektarů půdy chráněnou krajinou díky Územnímu plánu přírodních zdrojů (PORN). Nejvyšší horou ostrova je Puig Major s výškou 1.445 m nad mořem a Puig de Massanella (1.367 m n.m.). Obě vyvýšeniny jsou součástí neosídleného pohoří Serra de Tramuntana. Rezervujte si ubytování na Baleárských ostrovech za skvělé ceny a prožijte dovolenou ve Španělsku v rytmu pohody.

Dovolená na Mallorce
  • Obyvatelé Mallorky se považují za vážné a odměřené lidi, ovšem jsou i velmi pohostinní a uctiví. Na ostrově žije cca. 800.000 obyvatel, téměř polovina z nich v hlavním městě Palma.

3 nejlepší pláže na Mallorce

Jedním z důvodů pro dovolenou na Baleárských ostrovech jsou ovšem její krásné dlouhé písečné pláže, ale také malé schované romantické zátoky a rovněž skalnaté části pobřeží s útesy, které slouží jako skokanské můstky pro ty nejodvážnější.

Platja d´es Trenc/de Sa Rapita (Colonia de Sant Jordi/jižní pobřeží): světlá písečná pláž s dunami vhodná pro děti, fantastická kvalita vody!

Cala Santanyi (východní pobřeží): středně velká písečná pláž vhodná pro děti ukrytá v dlouhé skalnaté zátoce, 2 plážové bary, dobré možnosti parkování a autobusová zastávka přímo u pláže!

Cala S´Amarrador/Cala Mondrago (jihovýchodní pobřeží): široká pláž s hlubokým pískem vhodná pro děti, písečné duny, dobré možnosti bezplatného parkování v blízkosti!

Dovolená na Mallorce

3 Tipy na výlety po Mallorce

Kromě překrásných pláží se Mallorca ale pyšní také spoustou zajímavých míst a atrakcí, z nichž alespoň jednu musíte určitě navštívit. Rekreační domy ve Španělsku vám dodají energii!

Palma Aquarium: v bezprostřední blízkosti moře byl v roce 2007 otevřen mořský vodní park, který se brzy stal nejnavštěvovanějším místem v Playa de Palma. Mořské akvárium Palma Aquarium chce přitom návštěvníkům přiblížit nejen podvodní svět Středozemního moře, ale všech světových oceánů. Vrcholem celého areálu jsou 2 venkovní bazény (k vidění je celkem 55 akvárií, přičemž jedno z nich je nejhlubší v Evropě!), ve kterých žijí žraloci kladivouni a mořské želvy!

  • Dovolená na Baleárských ostrovech uspokojí malé i velké cestovatele!

Aqualand El Arenal (dříve Aquacity): patří se svou rozlohou 220.000 m² k největším akvaparkům v celé Evropě se 17 různými atrakcemi a dvěma areály zvláště určenými pro děti. Nejoblíbenejší dětské atrakce: Mini park, Polynésie a Dračí země!

Marineland: zábavní park pro celou rodinu s delfíny, lvouny hřivnatými, žraloky, tropickými rybami, tučňáky, papoušky a plameňáky. Marineland existuje již pozoruhodných 35 let a svou proslulost získal zejména díky úspěšnému programu odchovu různých živočišných druhů. Ubytování ve Španělsku bude nezapomenutelným zážitkem.

Dovolená na Mallorce