C
| Editor
(First published: )

Dovolená Baleárské ostrovy, pobyt ve Španělsku

Vily k pronájmu ve Španělsku

Na Mallorce panuje po celý rok velmi mírné středomožské podnebí, takže ostrov můžete navštívit prakticky kdykoli během celého roku. Apartmány ve Španělsku se postarají o vaše pohodlí! Okolní struktura: Lékařské ošetření je standartně zajištěno stejně jako nabídka speciálních prostředků ( např. pro diabetiky ), k dispozici jsou jak soukromé lékařské praxe tak i všeobecná střediska. Autobusová spojení a síť půjčoven automobilů jsou na velmi vysoké úrovni. Stav silnic dobrý. Navštívit můžete rovněž kasino u městečka Magaluf.

Podnebí / infrastruktura

Zatímco v letních zdaleka ne tak horkých měsících sotvakdy zaprší, dají se v období od konce září do dubna očekávat vždy déletrvající srážky – následující den však častokrát svítí slunce. V zimních měsících je vlhko a chladno, ale i na jaře se častokrát vyskytují dešťové srážky. Zatímco dříve přijížděla drtivá většina návštěvníků během letních měsíců, jsou dnes stále oblíbenější teplé jarní a podzimní měsíces. Tyto měsíce totiž lákají také milovníky kultury a turistiky, vždyť až do listopadu bývá teplo a slunečno. Dovolená ve Španělsku uspokojí malé i velké cestovatele! Horská pásma na severu a severozápadě ostrova působí jako přirozené povětrnostní bariéry, to znamená, že na severu a západě ostrova je znatelně vyšší roční úhrn srážek než na jihu a východě. Průměrné teploty se pohybují mezi 14° v lednu a 29° v srpnu ( viz. tabulka ). Teplota moře kolísá mezi 14° v lednu a 25° v letních měsících.

Ideální klima Mallorcy pro zdraví a relaxaci

Kdo by odolal fantastickému teplému podnebí na dovolené ve Španělsku? Představte si lenošení na jedné z mnoha desítek pláží na baleárském ostrově Mallorca. Neuniknete dunovým oblastem, tichým zátokám, maličkým fjordům, romantickým koutům i plážím, kde to prostě žije naplno. Rekreační domy ve Španělsku najdete v bezprostřední blízkosti. Středomořské klima se pyšní velmi teplými léty s minimem dešťových srážek. Průměrné teploty zaznamenáte kolem třiceti stupňů Celsia. Zatímco teplota vody dosahuje božských 26 stupňů Celsia. Toto pohodové podnebí láká turisty z celého světa. Zdejší léčivý vzduch patří k velké atrakci dospělých i dětí. Je tedy vhodné pro lázeňský pobyt. Nevlídné počasí odklání horský masiv Tramuntana.

Odevzdejte se rozkoši apartmánů

Rekreace na Mallorce v zimě není vůbec k zahození. Zimní počasí je velmi mírné a vlhké. Občas prší. V zimě napočítáte asi 10 deštivých dní za měsíc. Jaro a podzim patří k nejčastějším měsícům okupovaným deštěm. V rekreačních domech ve Španělsku se skvěle pobavíte Říjen a listopad jsou nejhorší, asi 9 dní v měsíci proprší. Sníh zde bývá vzácným hostem, snad jedině v horských oblastech Serra de Tramuntana a Serra de Llevant se ho nabažíte. Pokud si chcete užívat horkých prázdninových dnů u moře, zvolte pro rekreaci léto. Od června do září si budete vychutnávat sluneční paprsky a taje čistého moře. Pakliže rádi poznáváte kulturu a cennosti národů, celoroční pobyt na Mallorce vyhovuje na jedničku. Představte si ideální počasí pro sport a návštěvu kulturních akcí. Populární je zde cyklo a pěší turistika.

Nakoukněte pod pokličku ubytování v soukromí Španělska

Před cestou na Mallorcu se nemusíte nevšedně očkovat. Zde nejste v ohrožení exotických nemocí. Zřetel byste měli brát na hygienu a stravování. Ne každému musí vyhovovat. Stravování ve fast foodech není vhodné. Na hotelech můžete pít vodu bez obav, jinde raději ne. Pro všechny případy si s sebou vezměte tabletky od bolesti hlavy, nachlazení, nevolnost a opalovací krémy anebo kapky do očí. Španělské ošetření lékařem je na vysoké úrovni, obávat se tedy nemusíte. Kartičkou od pojišťovny neuspějete, je nutné vyplnit formulář E-111 dostupný na každé pobočce. Počítejte s možnými doplatky v lékárnách a za samotné ošetření, i když jste připojištěni. Nezapomeňte si s sebou přibalit dostatečnou finanční hotovost. Připravte se na cestu na divukrásný ostrov plný apartmánů ve Španělsku a hltejte zdejší pohodu, kulturu i přírodu.