search

Dovolená na Menorce

Ubytování na Kanárských ostrovech, pobyt ve Španělsku

Menorca – panenská krása Španělska

Zajímavosti a dovolená Menorca

Každý jistě slyšel o dechberoucí Mallorce a diskotékové Ibize, ale co dovolená Menorca? Určitě byste měli vědět, že je zdejší krajina příhodná pro rodinnou rekreaci i romantický pobyt ve dvou. Nelze opominout unikátní divy přírody a pravidelně konající se festivaly. Pobřeží ostrova je dlouhé asi 200 kilometrů a ukrývá písečné koberce, které přeji soukromí. Zapomeňte na přeplněné pláže a vybetonované úseky, jen nedotčené plochy s bílým a barevným pískem. Během dovolené ve Španělsku Vám nuda rozhodně nehrozí.Na jihu ostrova si užijete vodní sporty a radovánky na souši. Naopak severní pláže jsou barevnější skoro až do červena. Ale pozor, jsou dosažitelné pouze z moře! Rezervujte si apartmány Menorca, pronajměte si auto a prozkoumejte perly přírody jako svobodní ptáci.

Kde se nachází ubytování Menorka?

Nejlepší rekreační pronájmy od NOVASOL jsou coby kamenem dohodil od skvostných pokladů přírody, historie i kultury. Když si rezervujte prázdninový dům Menorca s moderním vybavením, ocitnete se na relaxaci snů. Většina objektů je určena pro více osob, což hraje do noty rodinné dovolené na Kanárských ostrovech. K dispozici je samozřejmě venkovní bazén, ale i dosažitelnost koupání v moři. Rodiče malých dětí ocení postýlku pro nejmenší a terasu se zahraním nábytkem i obrovskou zelenou plochu. Pánové si zamilují grilování a sportovní nadšenci golfové hřiště v dosahu 30 kilometrů. K úplné spokojenosti nechybí krb, lednice, digestoř, pračka, myčka ani sušička na prádlo. Rekreační domy ve Španělsku čekají na Vaši rezervaci.

Co dělat na rodinné dovolené na Menorce?

Určitě vás nepřekvapí koupání a šnorchlování na pláži Cala Morell. Milovníci klidu a romantiky se vydají za pohodlím písečných koberců Cala Tortuga, Cala Pilar či Cavalleria. Borové lesíky a skály vítají u pláže Cala Galdana. Bílý písek a modrá voda, to je svěžest na první pohled. Dobrodružství vás čeká při pěších túrách podél pobřeží. Tato trasa nese název Stezka koní, vznikla již ve středověku a měří úchvatných 200 kilometrů. Rodiny s malými dětmi ocení koupání na pláži s mírným vstupem do vody v letovisku Punta Prima a pozorovatelé přírody zavítají k piniovým lesům a dunám Son Saura. Rekreační domy Menorca ohromí blízkostí služeb cestovního ruchu i tepu přírody. Objednávejte v rozsáhlé nabídce rekreačních domů ve Španělsku.

Co historie a dovolená Kanárské ostrovy?

Stejně tak jako na všech Kanárských ostrovech, tak i na Menorce najdete pozoruhodné historické dědictví. Lze zmínit četní prehistorické památky, které byly ovlivněny nejrůznějšími kulturami, minojsou kréskou a římskou. Za zmínku stojí vpád Vandalů, Byzantinců, Maurů a nakonec Španělů. Během 16. století se ostrov potýkal s nájezdy Turků, nato se ujali moci Angličané. Svou tradice mají i letní fiesty. Nejznámější je tří denní Festes de Sant Joan, který vrcholí impozantním ohňostrojem. Oko turisty spatří megalitické stoly, kamenné zídky, pohřební komory, obranné věže. V hlavním městě Mahon si užijete posezení v kavárnách i noční život. Ciutadella se pyšní četnými paláci, kostely, magickými uličkami, katedrálou a pěkným přístavem. Letní dovolená Menorca se odehrává také ve vesnici Binibeca. Vychutnejte si ubytování ve Španělsku bez komplikací.

Co ještě stihnout u apartmánů Menorcy?

Na své si přijdou také gurmáni. Ochutnejte langustovou polévku, maorský sýr i zákusek z lineckého těsta zvaný ensaimada. Dovolená Menorca, to je relaxace na písečných plážích nejrůznějších odstínů. Většina z nich je naprosto nedotčená, proto si zde užijete panenské pohlazení přírody. Jen si představte, že zde najdete 70 zálivů, nikde se nic neplatí. Na žádnou pláž není zpoplatněn vstup. Je půjčení slunečníků a lehátek podléhá platbě. Nejdelší písečný koberec je na jižním cípu strova, Son Bou a měří na dva kilometry. Vydejte se na nevšední odpočinek na druhý největší z Baleárských ostrovů, který omývají vlny Středozemního moře. Ubytování ve Španělsku bude ničím nerušeným relaxem.