search

Dovolená v Murcii

Pobyt v Murciije

Nádherné mořské pobřeží s největší evropskou lagunou, bohaté dědictví starověku, krásná příroda a spousta zábavy vás čeká v Murcii. Autonomní společenství Murcijský region leží na jihovýchodě Španělska a svou rozlohou 11 313 km² i počtem obyvatel (asi 1,5 miliónu) se řadí spíše k těm menším. O to více vás během dovolené ve Španělsku uchvátí rozmanitost zdejší krajiny, její dlouhá historie a kulturní bohatství. Region sousedí na severovýchodě s Valencijským společenstvím, na jihovýchodě ho omývají vody Středozemního moře, na západě má společné hranice s Andalusií a na severu s Kastilií. Dopravu zde výtečně řeší hustá dálniční síť, k dispozici je též mezinárodní letiště Aeropuerto de Murcia San Javier.

Rekreační dům Murcie a koupání ve slaném moři

Celý murcijský východ ovlivňují středomořské břehy, které se v tomto úseku nazývají Costa Cálida. Zatímco na jihu jsou převážně skalnaté a dominuje jim přírodní park Calblanque, mys Cabo de Palos a podmořské ostrůvky Islas Hormigas a Isla Grosa, kousek dál už opět vládne písek. Důkazem budiž zátoka Mazarrón s možností pozorování kytovců a především velkolepá laguna Mar Menor (tzn. Menší moře), s plochou asi 170 km² největší v Evropě. Vyberte si kolem ní z četných rekreačních domů v Murcii a užijte si komfort písečných pláží v letoviscích jako La Manga, Los Alcázares či San Pedro del Pinatar. Vnitrozemí Murcie vyplňuje řada pohoří jako Sierra de Espuňa, Sierra de la Pila nebo Sierra de Ricote s mnoha romantickými vrcholy (Revolcadores – 2 015 m n. m., Cerro de Villafuerte – 1 710 m n. m., Puntal Del Tio – 1 148 m n. m.).

Starobylé klenoty dějin během ubytování Murcie

Metropolí regionu je „Město věčného jara“ Murcia se známým náměstím Plaza de las Flores, s chrámem La Santa Iglesia Catedral de Santa María a s kamenným mostem Puente de los Peligros přes řeku Seguru. Historickým klenotem, který během ubytování v Murcii musíte určitě navštívit, je starověká Cartagena s hradem Concepción, s palácem Aguirre či s punskými hradbami. K dalším zajímavým místům Murcie se řadí hornický park La Unión, starobylá Lorca a rezervace Las Salinas y Arenales.