Kulturní památky Španělska mají šarm

Tento stát je protkán pamětihodnostmi i dechberoucími přírodními úkazy. Nechte se oslovit arabsko-maurskou architekturou, jeskynními malbami i římskými monumenty. Po dlouhém poznávání jistě oceníte pohodlí rekreačních domů ve Španělsku.

Nejstarší památka, jeskyně Altamira, dopřává pohled na úchvatné malby z dob pračlověka.  Nutno podotknout, že bývá beznadějně vyprodána. Pokud stojíte o její návštěvu, raději si plánujte koupi vstupenek dlouho dopředu. Hned vedle jeskyně Altamira najdeme překrásnou jeskyni, El Castillo. Zde jsou k vidění malby zvířat staré asi 20 000 let. Kdo neviděl prastaré umění jakoby ve Španělsku ani nebyl!

Najděte komfort v rekreačních domech

Srdcem katalánské secese je Barcelona. Nenapodobitelná tvorba A. Gaudího i jeho současníků tepe městem. Proslulá, nikdy nedokončená Sagrada Familia, dům Milla, muzeum Gaudího a jiné unikáty rozehřejí každého turistu. Oku lahodící mešita v Cordóbě z 9. století byla a je obdivována i samotnými křesťany. Delikatesní zážitek slibuje Alhambra ze 13. století v Granadě. Hrad tyčící se na kopci Asabica skrývá galerii se Sálem vyslanců a Myrtový dvůr.

Perličkou poznání Španělska je město Madrid s přepychovými stavbami. Všemu vévodí renesanční klášterní objekt a jeho paláce, Cervantesův pomník na Španělském náměstí anebo katedrála Santiago de Compostela z 11. století. Neméně pozadu stojí magnety města Sevilla, na kterou je nejkrásnější pohled z věže vysoké 69 metrů nacházející se u bývalého minaretu Giralda. Sevillská katedrála ihned upoutá pozornost svou velikostí, je 3. největší na světě.

Pronájem apartmánů Španělska? Nejlepší volba!

Muzeální město Toledo ihned zaujme královským hradem Alcazárem, katedrálou, arabskou bránou i chrámem Christo de la Luz. V chrámu sv. Tomáše je vystaveno Graceovo plátno „Pohřeb hraběte Orgaze“. Zajímavé památky můžeme obdivovat ve Valencii, radnici na náměstí Plaza del Ayuntamiento, secesní valencijskou tržnici, kostel sv. Janů, kulaté náměstí, Baziliku Panny Marie Opuštěných či katedrálu postavenou v románském, gotickém a barokním slohu. Mladé cestovatele zaujme bohémská čtvrť Carmen sršící životem blaha a opojení.

Pokračujeme ochutnávkou Tarragony a jeho Cisteriánským klášterem Santes Creus, katedrálou, kostely sv. Tekly, sv. Pavla a kyklopskými hradbami z předřímských časů. Rozkošné stavby, hrad sv. Barbory v Alicante či Staré město v Segovii dojmou svými pozoruhodnostmi. Rekreační domy Španělska se nacházejí v blízkosti památek zapsaných v kulturním dědictví UNESCO.