search

Dovolená na ostrově Tenerife

Rekreační domy a pobyt na Kanárských ostrovech

Krajina

Charakteristickým rysem ostrova je - vedle nádherného vrcholu Pico del Teide ( s 3.718 metry nejvyšší hora Španělska ) - kontrast mezi příjemně zeleným vlhkým severem a do okrova zabarveným podstatně sušším a slunečnějším jihem. Zajistěte si co nejdříve své ubytování ve Španělsku. Především ve velké chráněné oblasti Parque Nacional del Teide, oblasti Las Cañadas si človek uvědomí vulkanický původ ostrovat; ale také mnoho strmých skalních útesů nebo černé a červené vyvřeliny jsou svědky této vulkanické činnosti.

Dovolená na Tenerife

Neuvěřitelná krajinná mozaika, zvýrazněná klimatem ostrova, doslova uchvátí všechny návštěvníky: od hustě porostlých zelených údolí přes zkamenělé zbytky vulkanické činnosti až po místa podobající se spíše pouštím. Stejně jako má krajina množství podob, tak i její vegetace je mimořádně bohatá: obrovské banánové a ovocné plantáže se střídají s piniovými lesy nebo písečnými plážemi. A v zimě se některé části ostrova pokryjí jakoby samy od sebe zvláštní vánoční ozdobou: tzv. vánoční hvězdou ( flor de pascua ).

Dovolená na Tenerife

Co Vás čeká na ostrově Teneriffa

  • šarmantní ostrov se zvláštním fluidem
  • krásný zelený sever s mnoha písečnými zálivy ( černá pláž ), výjimka: velká světlá pláž Teresitas u Santa Cruz
  • na počasí stálý jih s pěknými písečnými plážemi
  • fantastické podmínky k procházkám po celém ostrově
  • chráněná přírodní rezervace s nejvyšší horou Španělska (Teide)
  • rozmanitá dovolená na Kanárských ostrovech (od nakupování a romantických večeří až po návštěvu symfonického koncertu, divadelního představení nebo diskotéky)
  • řada sportovních možností: vodní sporty, golf, jezdectví, jízda na horském kole, turistika etc.
Dovolená na Tenerife