search

Pronájem bytů a domů v Arico

Poznejte neznámé Arico, jako stvořené k poznání jihu Tenerife

Malebná obec Arico je správním centrem stejnojmenného okresu, rozkládajícího se v jihovýchodní části největšího Kanárského ostrova, okouzlujícího Tenerife. Rozkládá se v místech, kde se přímořská krajina plná rekreačních resortů a úrodných políček začíná prudce zvedat k hornatému srdci ostrova. Městečko je vzdáleno jen několik kilometrů od pobřeží Atlantského oceánu a parádní dovolenou ve Španělsku si zde užijí jak milovníci přírody, tak vyznavači plážové turistiky, koupání a vodních sportů.

Arico je typické, nevelké španělské pueblo s malými bílými domky a pyšní se skutečně půvabnou romantickou atmosférou. Je vynikajícím výchozím bodem pro fantastickou turistiku a celou škálu outdoorových aktivit. Obklopuje jej majestátní pohoří sopečných kuželů a skalisek, které je protkáno kilometry turistických stezek a skýtá i spoustu příležitostí například k volnému lezení. S našimi vilami s bazénem ve Španělsku není problém tady prožít nádherný pobyt plný rozmanitých aktivit.

Pobyt ve stínu nejvyšší španělské hory

Opravdovou výzvou je během ubytování ve Španělsku jeho nejvyšší hora, téměř 4 tisíce metrů vysoká sopka Pico del Teide, dobře dosažitelná – s pomocí kabinové lanovky – právě z obce Arico. Nepřehlédnutelná hora se tyčí ve středu národního parku Parque Nacional del Teide, který tvoří skutečný přírodní poklad ostrova. Při svých toulkách tu kromě úžasných panoramat jedinečné vulkanické krajiny spatříte i mnohé zástupce jinde nevídané fauny a flóry.

Z Arica a svého komfortního, kompletně vybaveného prázdninového domu ve Španělsku to nebudete mít daleko ani k šumícímu Atlantiku. Nejbližší pláž El Porís de Abona, pokrytá zlatavým pískem a vhodná zejména k surfování a dalším vodním sportům, leží jen několik minut odtud. Jen kousek se dále se táhne pohodová Playa de la Punta s pozvolným sestupem do vody a mírným mořem, která je perfektní k poklidné rodinné rekreaci.

Akvaparky, zooparky, botanické parky a jiné magnety Tenerife

Jižním směrem od Villa de Arico se nachází jedno ze dvojice tenerifských letišť (Aeropuerto de Tenerife Sur) a kus za ním obří rekreační resort tvořený letovisky Costa Adeje, Playa de las Americas a Los Cristianos. Objevíte tady zábavní a vodní parky jako Jungle park, Golf las Américas, Monkey, park, Siam park či Camel park. Za vidění ovšem stojí též vystoupení delfínu v Loro Parque u Puerto de la Cruz a katedrála Santa Iglesia Catedral v bývalém hlavním městě San Cristóbal de La Laguna.