search

Pronájem domů v Garachico

Za vulkány a další zábavou z nenápadného střediska Garachico

Téměř šestitisícové Garachico se rozprostírá na severozápadním pobřeží Tenerife, co do rozlohy největšího z Kanárských ostrovů. Je to správní centrum stejnojmenného okresu, který se táhne od břehů Atlantiku až po přírodní klenot ostrova, úchvatný národní park Teide. Najdete zde vše potřebné k prožití pohodové a zážitky nabité dovolené ve Španělsku. Od metropole ostrova Santa Cruz a přilehlého mezinárodního letiště je městečko vzdáleno asi 50 kilometrů.

V případě Garachica se jedná o vskutku pozoruhodné místo. Obklopuje ho málokde vídaná sopečná krajina a nenaleznete tu téměř žádné významné pláže. Zato se však Garachico pyšní množstvím nádherných, průzračných přírodních bazénů se slanou mořskou vodou, ukrytých mezi vulkanickými útesy. Mohutná skaliska tady vůbec ohraničují větší část pobřeží a výrazně tak přispívají k nespoutané, dobrodružné atmosféře celého regionu.

Prožijte bezvadné prázdniny na Kanárech

Samotné městečko Garachica, jež bylo ještě v 17. století – do ničivé sopečné erupce roku 1701 – významným přístavem, je velmi romantickým místem. Pitoreskní dlážděné uličky kolem starého kláštera jsou tu lemovány typickými hispánskými bílými domky a další elegantní zástavbou. Na toulkách ze svého apartmánu ve Španělsku v ní objevíte – i díky zdejší dlouholeté rybářské tradici – četné stylové restaurace s vybranými lahůdkami z darů moře.

Největší lákadlo oblasti bezesporu tvoří její unikátní příroda. Je obklopena monumentálními sopečnými kužely, mnohdy porostlými bujnou vegetací, které jsou jako stvořeny k nezapomenutelné panoramatické turistice. Mezi nimi narazíte na spoustu pitoreskních horských vesniček jako například na okouzlující El Tanque. Stačí si vybrat dobře umístěný, komplexně vybavený rekreační dům ve Španělsku v okolí Garachica a nezapomenout na kvalitní fotoaparát. Rozhodně se bude hodit!

Tenerife není jenom Pico de Teide

Doputovat z městečka Garachico můžete až do národního parku Teide, jehož až fantaskní krajině vévodí stejnojmenný obří vulkán. Je to až k nevíře, že právě Pico de Teide je se svými 3 718 metry nejvyšší horou Španělského království. Výstup na něj může být vskutku nevšedním a jedinečným zážitkem – ať již použijete automobil, lanovou dráhu nebo vlastní údy. Celý park je právem na seznamu Světového přírodního dědictví UNESCO.

Nádherný den prožijete také v Santa Cruz de Tenerife s rozlehlým přístavem, odpočinkovým areálem Parque Maritimo Cesar Manrique, botanickou zahradou Palmetum, zříceninou San Cristobal, nákupní galerií Centro Comercial Meridiano a veleslavným karnevalem.