search

Pronájem bytů a domů v Guia

Skvostná Guia, tenerifské zlato třpytící se už na první pohled

Úrodná zemědělská lokalita Guia de Isora je perfektním místem pro poklidný odpočinek na největším z Kanárských ostrovů Tenerife. Na první pohled se jedná o ideální místo, na kterém prožít nezapomenutelnou dovolenou ve Španělsku. Věčně zelená oblast, plná bujné vegetace, skýtá skvělé příležitosti k nenáročné turistice v okouzlující přírodě, ale i množství možností k mořským radovánkám na vyhlášených plážích zdejšího pobřeží.

Region Guia lemuje střed západního pobřeží Tenerife přímo oproti ostrovu La Gomera, na který dohlédnete z komfortních a plně vybavených prázdninových domů ve Španělsku. V dosahu najdete kromě populárních pláží San Juan nebo Alcalá i řadu romantických mořských zákoutí a přírodních bazénů se slanou vodou, ukrytých mezi majestátními útesy. Při koupání si v nich budete moci plně užívat klid a soukromí.

Vypravte se až na střechu Španělska

Venkovský ráz krajiny kolem lokality Guia dotváří dlouhá řádka pitoreskních malebných vesniček jako například Masca, jež se vyznačují typickou architekturou bělostných domků hispánských puebel. Právě v jejich dosahu si můžete rezervovat pohodlnou vilu s bazénem ve Španělsku. Nedaleko se též rozprostírá přírodní rezervace Las Caňadas del Teide, nabízející fantastické vyhlídky z vulkanických kuželů Chaorra caldera a Montaňa Blanca.

Národní park Teide je zapsán na seznam Světového přírodního dědictví UNESCO a patří k největším tahákům celého ostrova Tenerife. Samotná sopka Pico de Teide, podle níž získala oblast název, je se svými 3 718 metry nejvyšším vrcholem jak Kanárských ostrovů, tak celého Španělského království. Zároveň se v žebříčku nejvyšších vulkánů světa (včetně podmořské části) řadí na třetí místo. Pod jeho vrchol se pohodlně dostanete lanovou dráhou.

Na nekonečných toulkách za zázraky Tenerife

Úchvatná panoramata, unikátní krajina, jedineční zástupci endemitických rostlin a živočichů a kouzelná horská jezírka učinily z národního parku Teide nejnavštěvovanější přírodní oblast Španělska. Vedou tudy desítky kilometrů perfektně značených turistických tras a cyklostezek a návštěva oblasti je opravdu nezapomenutelným zážitkem.

Tenerife se však pyšní takřka nevyčerpatelnou studnicí dalších zajímavých turistických cílů. V jejich čele určitě stojí pulsující metropole Santa Cruz de Tenerife, moderní akvaparky nebo zoologická zahrada Loro parque. Za návštěvu taktéž stojí bývalé hlavní město San Cristóbal de La Laguna s monumentální katedrálou Santa Iglesia Catedral de San Cristóbal de La Laguna a nádherným kostelem Real Santuario del Santísimo Cristo.