C
| Editor
(First published: )

Dovolená na Kanárských ostrovech, ubytování ve Španělsku

Všechny pláže Tenerife a ty nejlepší z nich

Okouzlující a ohromují ostrov Tenerife je pověstný svými nádhernými plážemi, které lemují téměř celé jeho pobřeží. Na dovolenou do Španělska se jezdí především kvůli písečným plážím, a v tomto ohledu vás největší z Kanárských ostrovů rozhodně nezklame. Jeho pobřeží je omýváno zpěněnými vlnami Atlantického oceánu a díky vulkanické povaze ostrova většinou pokryto jedinečně tmavým až černým pískem. Pláže tu vesměs ohraničují spektakulární vulkanické útesy.

Klasický žlutý písek naleznete pouze na jihu Tenerife na plážích Playade las América a v oblasti El Medano se dvěma věhlasnými plážemi Playa Leocadio a Playa de le Tejita. Všeobecně jsou považovány za nejlepší na celém ostrově, honosí se plným turistickým komfortem a nádhernou okolní přírodou. Nechybí na nich slunečníky s lehátky, stánky s občerstvením, dětská hřiště, sprchy, převlékárny ani toalety. V jejich okolí samozřejmě najdete dostatek našich apartmánů ve Španělsku.

Relaxujte na jemném saharském písku!

Nejkrásnější pláže na ostrově Tenerife

Neméně známá je také žlutá pláž Las Teresitas v letovisku San Andrés nedaleko metropole Santa Cruz de Tenerife. Pokrývá ji importovaný, jemný saharský písek a samozřejmostí je tu možnost zapůjčení různých sportovních potřeb i vyzkoušení nejrůznějších vodních aktivit v čele s jízdou na banánech, lyžích či paraglidingem. Na jihu ostrova v oblasti El Medano objevíte řadu romantických zátočin s úchvatnými plážemi jako Playa Faňable, Callao Salvaje, Los Abrigos nebo Poris de Abona.

Objednejte si některý z řady kvalitně zařízených prázdninových domů ve Španělsku a sami si ověřte, že jižní pláže na Tenerife jsou větrnější, s většími vlnami a vhodné zejména pro windsurfing a další vodní sporty. Černé pláže severu jako například Puerto de la Cruz, Playa del Bollullo, Playa del Socorro či El Pris a Mesa del Mar bývají daleko klidnější, mají velmi pozvolný sestup do moře a vodní radovánky si u nich užijí především vaše ratolesti.

Na severu

 • Puerto de la Cruz
 • El Pris a Mesa del Mar ( vhodné zejména pro děti )
 • Playa del Bollullo (!)
 • Playa del Socorro a další

Na jihu

 • Playa de las Américas a Los Christianos: svetlá pláž

ale i po celém jižním pobřeží Candelaria ( na sverovýchodě ) až do Los Gigantes ( jihozápad ) najdete spoustu menších písečných zátok, např:

 • Poris de Abona
 • El Médano ( oblíbená surfařská oblast )
 • Los Abrigos
 • Playa Fañable
 • Callao Salvaje
 • San Juan a další
 • nesmíme zapomenout na uměle založené světlé písečné pláže. Zarezervujte si včas své ubytování ve Španělsku.

 

Slané mořské bazény na Tenerife vás uchvátí

Mezi sopečnými útesy na pobřeží naleznete typickou tenerifskou specialitku – nádherné bazény se slanou mořskou vodou. Jsou buď přírodní, nebo uměle vytvořené. Nejslavnější postavená soustava těchto koupališť je okouzlující Lago Martianez, jež je dílem věhlasného kanárského architekta Césare Manriqua. Populární přírodní bazény taktéž navštívíte ze svého rekreačního domu ve Španělsku například v Punta de Hidalgo, Bajamar či Garachico. K dalším vyhlášeným tenerifským plážím se řadí Playa de Fanabe na Costa Adeje či nevelká Callao de la Cochina pod vulkanickým kuželem Montaňa Amarilla. V Los Cristianos se táhnou dvě uměle vystavěné pláže Playa de Los Cristianos a Playa de Las Vistas, oddělené mohutným molem dopravní mariny. Výběr té nejlepší pláže je však už plně na vás!