search

Pronájem bytů a domů v Puerto de la Cruz

Delfíni, banány a ukryté pláže Puerto de la Cruz

Na Tenerife, zřejmě nejznámějším a nejoblíbenějším z Kanárských ostrovů, najdete celou řadu vyhlášených rekreačních středisek, doslova se předhánějících v rozsahu nabídky nejrůznějších aktivit a zábavy. K těm poněkud neprávem opomíjeným – nebo spíše dosud neobjeveným mezi typickým tuzemským dovolenkářem – patří i úchvatné Puerto de la Cruz. Zajistěte si zde ubytování ve Španělsku dle svého gusta a prožijte prázdniny plné mořských radovánek, dobrodružství, relaxu i poznání.

Puerto de la Cruz leží v srdci severního tenerifského pobřeží, zhruba 40 kilometrů daleko od metropole Santa Cruz de Tenerife a jejího mezinárodního letiště Tenerife Norte. Na jednu stranu se z letoviska po temném Atlantském oceánu vydávají četné rybářské a výletní lodě. Směrem do vnitrozemí ostrova se táhne údolí Orotava, ztrácející se v prudkých svazích sopečné velehory Pico de Teide. Na tento nejvyšší vrchol Španělského království se z opačné strany můžete nechat vyvézt kabinovou lanovkou.

Prázdninová pohoda uprostřed Kanárů

Využijte nabídku našich pěkných, solidně vybavených prázdninových domů ve Španělsku a užijte si Puerto de la Cruz se vším všudy. Jedná se dokonce o jeden z nejdéle fungujících turistických resortů starého kontinentu. Z jeho předností lze vyzdvihnout nádherné pláže, celoroční teplé počasí, spoustu atrakcí, rozsáhlou infrastrukturu i nadbytek dobře dosažitelných návštěvnických cílů. Jedinečný pobyt si tady zkrátka užije celá rodina.

 Puerto de la Cruz, to je pohodové sepětí historického centra s křivolakými uličkami a nově vybudovaných rekreačních zón osvěžených řadou vil k pronájmu ve Španělsku. V pupku starobylého jádra, pod záplavou košatých vavřínů, se rozkládá náměstí Plaza del Charco de los Camarones. Kolem něj se soustřeďují různé obchůdky, prodejci suvenýrů, restaurace a různá zábavní zařízení. Nechybí pochopitelně ani lékárny, bankomaty, pošta, supermarket či půjčovny osobních vozidel.

Co všechno zažijete v Puerto de la Cruz

Tady budete mít ze svého pohodlného apartmánu ve Španělsku blízko na hrádek San Felipe, do muzea archeologie či ke kostelu Iglesia de San Francisco. Zajímavým způsobem trávení volného času může být prohlídka soukromé banánové plantáže.

Co by však dovolená ve Španělsku byla bez pořádného koupání v moři!? Břehy Atlantiku podél Puerto de la Cruz vynikají svou členitostí a divokostí, proto jsou zdejší pláže spíše menší a musely být upraveny pro lepší přístup do vody. Pláže Playa Jardín, Playa del Muelle či Play de San Telmo doplňuje velkolepý areál osmi velkých bazénů se slanou vodou Lago Martiánez. Z dalších magnetů Tenerife nevynechejte botanickou zahradu La Orotava, poutní městečko Candelaria s černou madonou, plavbu lodí za delfíny, akvaparky u Los Cristianos, ani jízdu na dromedárovi v Camel parku.