search

Pronájem bytů a domů v Santa Cruz de Tenerife

Vítejte v Santa Cruz de Tenerife, pupku Kanárských ostrovů

Hlavním městem Tenerife, a vlastně i nekorunovaným centrem celého Kanárského souostroví, je rušné a zábavou kypící Santa Cruz de Tenerife. Chcete-li prožít dovolenou ve Španělsku v exotické destinaci a zároveň s pocitem, že jste neopustili starý, dobrý kontinent, bude se vám tady rozhodně líbit. Jedná se totiž o skutečně krásnou ostrovní metropoli s unikátní atmosférou.

Santa Cruz de Tenerife, které bylo založeno už koncem patnáctého století, najdete na severovýchodě nejrozsáhlejšího ze sedmičky Kanárských ostrovů. Pyšní se důležitým přístavem a dálnicí je propojeno s mezinárodními letišti Tenerife Norte a Tenerife Sur Reina Sofia i dalšími důležitými městy. V jeho aglomeraci našlo domov k půl miliónu obyvatel, sídlí tady Parlament Kanárských ostrovů, soud a každé čtyři roky si mění s Las Palmas roli hlavního města.

Prožijte své prázdniny snů na Kanárech

V Santa Cruz de Tenerife se díky našim rekreačním domům ve Španělsku skvěle bydlí a v bezcelní zóně výhodně nakupuje (nejlépe pořídíte v obchodních centrech Centro Comercial Meridiano a Carrefour). Řada gastronomických podniků a obchodů je otevřena v okolí náměstí Plaza de la Candelaria, stejně tak bohatým výběrem supermarketů, hospod a různých kiosků oplývají bulváry Calle Jose Hernandez Alfonzo nebo Avenue Tres de Mayo.

Naproti tomu koupání si v Santa Cruz de Tenerife vinou skalnatého pobřeží u a zmiňovaného přístavu příliš neužijete. Nezoufejte však a vypravte se z vašeho pohodlného, prostorného a čistého apartmánu ve Španělsku na některou z hezkých pláží kolem města – vyhlášené jsou zvláště Las Caletillas a Playa de las Teresitas v San Adrés. Vyzkoušejte též odpočinkový areál Parque Maritimo Cesar Manrique v prostoru u zříceniny San Juan, botanické zahrady Palmetum a unikátní koncertní síně Auditorio Adán Martín.

Zábava, kam se jenom podíváš

Z dalších pamětihodností Santa Cruz de Tenerife si nenechte ujít zajímavou kašnu na Plaza de Espaňa, katedrálu Iglesia de la Concepción a populární náměstí Plaza de 25 de Julio. Pokud se na ostrov dostanete v únoru, zažijete ve městě slavný karneval, překonaný pouze jeho brazilským originálem. V průběhu celého roku můžete navštívit Muzeum přírody a lidstva, poučné Museo Militar Regional, hrádek San Cristobal i pestrobarevný Parque Municipal García Sanabria.

Na západní, rekreačně nejoblíbenější straně ostrova, si nejen vaše ratolesti užijí v celé řadě akvaparků, zooparků a jiných zábavních parků – tím nejvyhlášenějším je ovšem Loro parque v Puerto de la Cruz na severu. K magnetům Tenerife se řadí i útesy Los Gigantos u Puerto de Santiago a poutní středisko Candelaria.