Dovolená bez chybičky jedině ve Španělsku

Určitě se nenajde nikdo, kdo by odporoval názoru, že dovolená ve Španělsku, je vrchol dokonalého výběru prázdninové lokality. Vždyť zde najdeme stovky překrásných písečných pláží, na pevnině i ostrovech. Setkáme se s pamětihodnostmi zapsanými do světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Cestujte do země žhavého slunce s platným cestovním dokladem anebo pasem. Jen tak si zaručíte báječnou dovolenou a neochudíte se o neobyčejné gastronomické unikáty, pokrm s rýže Paella, výbornou tortillu, Gaspacho, Lomo anebo horkou kávu a čokoládu. Večer se uvolněte při popíjení šumivého vína Cava, ovocným punčem Sangría anebo kvalitním vínem z lokality La Rioja.

Radujte se v apartmánech

Není těžké dokázat atraktivitu a největší oblibu návštěvnosti Granady v Andalusii. Magnetem číslo jedna je palácový komplex Alhambra. V muslimské čtvrti Albaicín budete naprosto uchváceni. Granadská katedrála s Královskou kaplí předčí vaše očekávání. Poblíž něho najdete nejvyšší pevninskou horu Mulhacén v Sierra Nevada. Úzké uličky, květena a tóny flamenca okouzlí vaše smysly.

Ohromnou atrakci Španělska vytváří Toledo, místo tří kultur, židovské, muslimské a křesťanské. Zdejší obyvatelé jsou hrdí na pevnost Alcazár z 10. století a toledskou katedrálu. Ve městě žil i malíř El Greco. Hlavní město Katalánska, Barcelona, vévodí secesními architektonickými prvky Antonia Gaudího. Sagrada Familia patří mezi nejpůvabnější klenoty. Centrum Galicíe, Santiago de Compostela, uchovává ostatky apoštola Jakuba. Hlavní město Madrid ukrývá Královský palác a muzea.

Apartmány Španělska se postarají o komfort

Přírodním magnetem nade vše jsou jeskyně Altamira. Sluníčka a písečných pláží si můžete užívat na přilehlých Kanárských anebo Baleárských ostrovech. Mallorca, plná historických cenností a diskotéková Ibiza patří k častým dovolenkovým cílům. Zimní fujavice si můžete zpříjemnit na Gran Canaria, Tenerife anebo Lanzarote. Příroda na dosah ruky a turistická dostupnost se vám bude líbit.

Kapku adrenalinu zažijte v aréně na býčích zápasech. Muži i ženy se rádi podívají na vášnivé tanečnice flamenca. Jihošpanělského tance zahrnutého do UNESCO. Určitě byste si také zvykli na dlouhé odpolední siesty. Dovolená v rekreačních bytech Španělska upoutá umístěním blízko pláže anebo vlastním bazénem. Bez osvěžení se v parných letních dnech neobejdete. Projděte se po pláži, vyzkoušejte vodní lyže, paragleiding anebo potápění.

Splňte si sen a cestujte do Španělska

Vábí vás radovánky v moři, dlouhé nicnedělání, pozorování západu slunce, ale i potápění, návštěva historických památek a ochutnávka nevšední kuchyně? Na nic nečekejte a jeďte na dovolenou do Španělska. Narazíte na perly světového kulturního dědictví UNESCO, probádáte prastaré jeskyně, poznáte nekonečně dlouhé pláže a za odměnu se vám dostane příjemného odpočinku v rekreačních domech. Severní strana španělského pobřeží je omývána Kantabrijským mořem, ale jižní a východní blok omývá teploučké Středozemní moře.

V Andalusii si vychutnáte architektonické unikáty, pohodlí světoznámého pobřeží Costa del Sol, idylku venkovského stylu života, mistrovské golfové turnaje anebo muslimské stavby postavené Maury. Pozoruhodná Sevilla si vás získá mohutnou katedrálou, Alcazárem – královským palácem anebo zvonicí Giraldou. Po procházce Plaza de Espana získáte informace o nádherném andaluském stavitelství.

Zakousněte se do exotiky v apartmánech

V Córdobě možná narazíte na ducha filozofa Senecy. Nejvíce osloví mešita, ale i jeskyně Nerja uchovávající malby z prehistorie. V Granadě zdolejte hradní komplex Alhambra. V Andalusii se vám zastaví krev v žilách při sledování býčích zápasů. Nový dech popadnete při sledování flamenca. Neskutečné zážitky prožijete v Katalánsku a jeho Barceloně, Tarragoně, panoramatických Pyrenejích s divokou přírodou, deltě řeky Ebro, na Montblancu.

Exotiku vám budou připomínat mandlovníky, olivové a fíkové háje, vinice a rýžová pole. Koupání a sportovní vyžití nabízí Costa Daurada. V Barceloně se seznámíte s impozantním dílem Gáudího, Sagrada Familia. Uhrane vás i rozmanitá Galicie s fenomenální katedrálou Santiago de Compostela. Husté lesy s divokými druhy zvířat, útesy a kopce pokryté zelení přinášejí srdečnou změnu po pouštní krajině.

Domy na pláži ve Španělsku? Dovolená hvězd

Pobřeží kolem Středozemního moře patří k nejatraktivnějším turistickým destinacím španělské pevniny, ale i světa. Od Francie k ústí řeky Tordera narazíte na Costa Brava neboli Divoké pobřeží. Strmá skaliska a útesy obklopují pohádkové pláže. Jižněji najdete Costa Dorada neboli Zlaté pobřeží pojmenované podle barvy písku. Pokračujete na Costa del Azahar, asi 120 kilometrovou zónu. Bílé pobřeží, Costa Blanca s hlavní atrakcí městem Benidorm, okupují panelové a věžové domy.

Costa Tropical leží v Granadě a není tak rušný jako výše jmenovaná letoviska. Costa del Sol čili Slunečné pobřeží láká městem Malaga. Zde svítí slunce i 300 dní v roce. Můžete tedy vyrazit na dovolenou celoročně. Pokud vás omrzí lenošení na lehátku, zkuste horskou turistiku, horolezectví anebo si zajděte na fotbal, který Španělé milují. Prázdninové chaty Španělska budou vaší příjemnou zastávkou.