search

Dovolená ve Valencijském společenství

Apartmány a rekreační domy ve Španělsku

Vily k pronájmu ve Španělsku

Valencia a Murcia jsou autonomní regiony na východním pobřeží Španělska navazující bezprostředně na sebe. Valencia se nachází severněji a je dvakrát větší než Murcia. Díky podlouhlému tvaru má Valencia pobřeží dlouhé 466 km (Murcia 250 km).

Na obou vzájemně do sebe přecházejících pobřeží najdete nejhezčí pláže na východním pobřeží. Kromě toho mají oba regiony společné i podnebí Středozemního moře s horkým, suchým létem a mírnou zimou. Na jaře a podzim lze očekávat silné deště, ale jinak je tato oblast spíše suchá. 300 slunečných dnů v roce mluví za sebe. Nezáleží na tom, který z těchto dvou regionů zvolíte svou destinací - každopádně Vám garantují pestrou dovolenou ve Španělsku plnou pohody. Rekreační dům ve Španělsku je přitom ideálním východiskem pro Vaši dovolenou na Španělské pevnině.

Valencia

Valencia je synonymem pro hory a moře. Ve vnitrozemí je několik pohoří s nejvyšší horou Penyagolosa s 1.813 metry. Pobřeží je lemované dlouhými plážemi, často z jemného písku. Zvou Vás ke koupání a opalování. Spousta pláží je oceněno modrou vlajkou pro výbornou kvalitu vody. Region Valencia se dělí na tři provincie: Alicante, Valencia a Castellón. Stejnojmenné hlavní město regionu Valencia je plné dějin, které sahají až do roku 138 před naším letopočtem.

Zároveň tu ovšem dokázali moderní dobu integrovat do historické kulisy. Návrháři mezinárodního významu a velké veletrhy a kongresy zde našly svůj domov, stejně jako tisíce let staré stavby a archeologické pozůstatky dávno uplynulých dnů. Již dříve byla Valencia známá jako brána do Středomoří. Tato zvláštní atmosféra i dnes dává tomuto městu u moře jeho ráz. Ve vnitrozemí provincie Vás okouzlí idylické historické vesničky obklopené nádhernou přírodou. Objevte údolí řeky Turia a navštivte místa Buñol, Requena či Xátiva. Ubytování na Španělské pevnině je skvělou volbou pro rodinou dovolenou ve Španělsku.

Užijte si lákadla, která nabízí dovolená Valencie

Hory, řeky, moře, krásná města a nad tím vším ční extravagantní metropole Valencie. Zatoužíte-li poznat Španělsko také trochu jinak než jenom z písečných pláží, je dovolená ve Valencii ideálním způsobem. Oficiálně se celá oblast s rozlohou 23 255 km² a s více než 5 milióny obyvateli nazývá už od 1982 Valencijské společenství a jedná se o autonomní region v rámci Španělského království. Z východu ho omývají vody Středozemního moře, na jihu sousedí s Murcií, na západě s Kastilií a s Aragonií a na severu s Katalánskem. Katalánština je také zdejším úředním jazykem, na západě území se mluví i španělsky. Valencijský region je protkán hustou sítí dálnic, mezinárodní letiště Aeropuerto de Valencia (Manises) patří k největším v zemi.

Rekreační domy ve Valencii jsou na dosah mořským radovánkám

Pro krajinu Valencijského společenství je typické mořské pobřeží, dlouhé stovky kilometrů a pojmenované v jednotlivých částech Costa del Azahar, Costa de Valencia a Costa Blanca. Pokrývají ho nádherné písečné pláže, u kterých vyrostla živá prázdninová letoviska. Zkuste rekreační dům Valencie v jednom z největších z nich, Benidormu s několika zábavními parky a vodními světy. Velkou část území zabírají skalnaté horské masivy jako Serra del Turmell, Alto de Tona, Serra de Vall d´Ángel či Sierra de Martés. Z podhůří, zarostlého bujnou subtropickou vegetací, vyčnívají vrcholy v čele s Alto de las Barracas o Cerro Calderón (1 837 m n. m.), Penyagolosa (1 814 m n. m.), El Gavilán (1 751 m n. m.), Tossal del Candida (1 452 m n. m.) nebo Tossal dels Tres Reis (1 356 m n. m.). Z četných řek stojí za zmínku Riu de les Coves, Rio Mijares a Rio Palancia.

Za historií z apartmánu Valencie

Na řece Turia se rozkládá regionální metropole Valencie. Na procházce z vašeho apartmánu ve Valencii si můžete prohlédnout burzu hedvábí La Lonja de la Seda (UNESCO) či futuristický komplex Města umění a věd. Další význačná a historická města jsou Alicante, Elche, Castellón de la Plana a Torrevella.