Atrakce ve Valencijském společenství

C
| Editor
(First published: )

Vily k pronájmu ve Španělsku

Regiony Valencia a Murcia Vás oslní dlouhým pobřežím s nádhernými plážemi a zátokami, které berou dech. Sestavili jsme pro Vás přehled nejrůznějších pláží, vyjmenovat všechny by bylo nemožné. Ale kromě léta, slunce, pláží a moře je celá řada jiných věcí, které v obou provinciích stojí za vidění. Jako všude ve Španělsku je tu obrovské historické a kulturní dědictví, které jen čeká na to, abyste ho objevili. *Historická města a stavby, festivaly a zahrady nechají ožít dějiny. Abyste si mohli naplánovat co nejpestřejší dovolenou ve Španělsku, sestavili jsme pro Vás přehled zajímavých míst.

Festivaly

Pestrý program festivalu čeká na návštěvníky všech věkových kategorií. V srpnu se koná BRAM, festival hudby a umění. Milovníci divadla, tance a hudby by si neměli nechat ujít festival Sagunt a Escena. Během Valencia Escena Oberta se prezentují pouliční umělci, a mladí režiséři předvádějí své umění během mezinárodního festivalu filmu Cinema Jove. Od roku 1995 se v Benicàssimu pravidelně v létě (v polovině/koncem července) koná Mezinárodní festival popové a rockové hudby. Umělci a skupiny se zvučnými jmény ze Španělska a z celého světa vystupují. Kromě hudby je tu celá řada tanečních a divadelních představení, festival nabízí prostor i jiným umělcům jako např. sochařům. Můžete se zúčastnit i různých kulturních workshopů. Ubytování v soukromí Španělska je jistota skvělé dovolené.

Pláže

  • San Juan - Playa de San Juan-Condomina (Alicante - Valencia): Sedm kilometrů jemného žlutého písku, čistá, průzračná voda a výborné vybavení byly předpokladem pro ocenění této pláže modrou vlajkou. Rozmanitost nabídky je dána půjčovnou šlapadel, volejbalovými hřišti a hřišti pro děti.
  • Saladar - Alicante (Valencia): pláž je lemovaná korzem, které je jako by stvořené pro procházky. Písek je jemný, žlutý, vlnobití mírné. I tato pláž byla oceněna modrou vlajkou.
  • Cala Lobella - Benissa (Valencia): oblázková pláž se nachází ve velké, chráněné zátoce a je obklopena strmými útesy. Odsud se otevírá výhled na útes Peñón. Abyste se dostali na pláž, musíte ovšem zdolat 700 metrů dlouhou cestu.
  • Cala Baeza: El Campello - Venta Lanuza (Alicante - Valencia): Zlátá písčitá pláž ve středně velké zátoce s mírným vlnobitím. Kolem pláže jsou malé skály a keře.

Dovolená ve Španělsku

  • Calabardina - Calabardina (Murcia): Malá pláž s pískem vulkanického původu, velmi vhodná pro rodiny s dětmi. Korzo je lemované palmami. I zde vlaje modrá vlajka jako symbol čisté vody.
  • El Mojón - San Pedro del Pinatar (Murcia): Malá oblázková pláž přímo u malého útesu, který je znám pod jménem 'Cabezo del Mojón'. Mírné vlnobití.
  • La Puntica (Lo Pagan) - Lo Pagán (Murcia): Je to pláž pro sportovce. Na délce půlkilometrů se baví surfaři, jachtaři a kajakáři. Pláž je výborně vybavená. Písek je vulkanického původu. I zde vlaje modrá vlajka.
  • Bolnuevo - Bolnuevo (Murcia): Necelých 1,5 kilometrů dlouhá oblázková pláž. Dobře vybavená, parkování. Poměrně mírné vlnobití.
  • Percheles - Mazarrón (Murcia): Téměř perfetkní pláž s pískem vulkanického původu. S 300 metry sice nepatří k nejdelším plážím, je ovšem půvabná svým tvarem a palmami. Zarezervujte si co nejdříve svůj rekreační dům ve Španělsku a připravte se na skvělý odpočinek.

Jardines de Viveros

Zahrady jsou po celý rok dějištěm různých akcí. Během Feria de Julio se konají koncerty na Esplanadě a na jaře různé kulturní akce jako např. knižní veletrh. Život pulzuje od jara do pozdního podzimu. Můžete posedět v nesčetných lokálech a restauracích a nechat se rozmazlovat mírním podnebím a výbornými regionálními specialitami. Apartmány ve Španělsku jsou prostě dokonalé. Dětský zábavní park Parque Gulliver: V dětském zábavním parku Parque Gulliver se vrátíte do dětství. Park je tvořen hrdiny z příběhů Guliverovy cesty: najdete tu obra, po němž se můžete zklouznout, obří šachy, skatepark, minigolf atd. Park leží uprostřed města a je obklopen hezkou zahradou. Vstup je volný.

Zoologická zahrada ve Valencii

Zde můžete z bezprostřední blízkosti pozorovat orangutany, šelmy, žirafy, exotické ptactvo a spoustu jiných zvířat. Zoologická zahrada se nachází v Jardines del Real - Jardines de Viveros.  Ciudad de las Artes y las Ciencias: Město umění a vědy se nachází ve vyschlém korytu řeky Río Turia, které je nazýváno science-centrem Valencie. Skládá se z Palau de les Arts Reina Sofía, obrovkého operního a hudebního paláce se čtyřmi sály s celkovou plochou 37.000 m², z L'Hemisfèric - 3D kina, planetária a laserového centra v architektonické podobě oka, dále ze zahrad L'Umbracle, Muzea vědy Museo de las Ciencias Príncipe Felipe, které je vhodné i pro děti od osmi let, L'Oceanogràfic, největšího akvária v Evropě. Park je architektonicky a tématicky nezapomenutelným zážitkem! Zarezervujte si co nejdříve rekreační byt ve Španělsku.

Museo Arqueológico Provincial de Alicante (MARQ)

Archeologické muzeum provincie Alicante (MARQ) poskytuje náhled do cca. 100.000 starých dějin regionu. Od rané předhistorické doby přes epochu Keltů a Římanů až po středověk jsou všechny etapy podrobně vysvětleny. K exponátům patří i archeologické nálezy. Muzeum je otevřeno celoročně (kromě pondělí). Castillo de Peñíscola: Románský hrad v Peñíscole je umělecko-historickou památkou ze 13. století. Byl postaven rytíři Tempe na pozůstatcích staré maurské pevnosti. V roce 1411 nechal tehdejší papež hrad přestavět na palác včetně pontifikační knihovny. Od roku 1931 je historickou památkou.