Astrid Lindgrens Värld

Svět Astrid Lindgrenové, který přitahuje návštěvníky z celého světa, leží ve městečku Vimmerby ( Småland ). Přesně na tom místě, kde si Astrid Lindgrenová hrála se svými sourozenci a kamarády. Zde znovu prožijete vše,co Astrid popsala ve svých knihách. Ulice, ve kterých slídíl vrchní detektiv Kalle Blomqvist, a verandu, na které tancovala Madita se svým otcem. Celá oblast je pořád živá, jak ji známe např. v Dětech z Bullerbynu.

  • Småland - Astrid Lindgrens Värld; Vimmerby; Zábavní park Vimmerby je velmi dobře označen. Prohlédněte si naše rekreační domy ve Švédsku.

Borås Djurpark

Zoopark Borås je skutečnou zoologickou zahradou, ale současně odpočinkovým areálem ve středu města. V parku žije téměř 500 zvířat zastupujících 80 nejrůznějších zvířecích druhů. Park se sice specializoval na velká africká zvířata, ale zastoupení zde mají samozřejmě také asijské a severské druhy.

  • Borås Djurpark, Borås, Z centra města Borås směrem na Knalleland
  • Dovolená ve Švédsku je ideálním místem pro relaxaci.

Ekehagens Forntidsby

Na tomto místě byly rekontruovány pravěká sídliště, která ukazují život člověka v době kamenné. V létě panuje v muzeu čilý ruch a návštěvníci se mohou těšit na nejrůznější ukázky starých řemeslných prací z této doby. Ve vesnici se potulují domácí zvířata, divoká prasata můžete pozorovat za bezpečnou ohradou.

  • Västergötland - Ekehagens Forntidsby; 520 43 Åsarp; ca. 20 km jižně od Falköpingu. Najděte rekreační byty ve Švédsku přesně podle Vašich představ.

Glasriket

Ve skleněných hutích můžete na vlastní oči vidět, jak se bere z pece žhavá sleněná masa, cítit její teplo a pozorovat, jak z ní vznikají nejrůznější skleněné předměty. Tzv. Glasriket pass je výhodným kuponem pro vstup do skleněné říše. Lze ho získat v jedné z 12 skleněných hutí nebo místních turistických kancelářích. Jako zvláštní pozornost si mohou NOVASOL zákazníci vyzkoušet s tímto pasem vytvořit svůj vlastní skleněný předmět.

  • Otevírací doba: 08.00 - 15.00 / Glasriket v regionu Småland. Naše apartmány ve Švédsku Vás jistě nadchnou.

Pevnost Karlsborg

Pevnost Karlsborg v regionu Västergötland je největší stavební pamétkou svého druhu v Evropě, s obvodem asi 5 Km a areálem na ploše 100 ha. I když nebyla nikdy pevnost k účelům, pro které vlastně vznikla, představuje zajímavou epochu švédských dějin. Většina budov se zachovala v původním stavu a určitě stojí za Vaši pozornost. Västergötland - Karlsborgs Festning; 546 30 Karlsborg. Chalupy a chaty ve Švédsku jsou kouzelné.

Losí safari Markaryd

Zde žijí losi ve svém přirozeném prostředí. Vlastním vozem se můžete projet 13 hektarovou losí oborou. Podél tříkilometrové lesní cesty se Vám určitě naskytne příležitost spatřit krále zdejšího lesa z bezprostřední blízkosti. Možná právě hasí svou žízeň v jiskřivém potoce nebo se koupe v jezeře? Pro nezapomeňte na fotoaparát!

Småland - Markaryd – z E4 sjezd 75. Ubytování ve Švédsku je zážitek na celý život.