search

Dovolená v Blekinge

Chaty a chalupy ve švédské provincii Blekinge

Blekinge, kraj v jihovýchodním Švédsku bývá často nazýván „zahrada Švédska“. Toto přízvisko si získal díky neovyčejně krásné a rozmanité květeně. Pobřeží Blekinge lemují tisíce ostrovů, ostrůvků a malých zátok, na jejichž návštěvu určitě nezapomenete. Připravte si košíček na picknick a vydejte se na projížďku lodí. Blekinge patří také vzhledem k mnoha jezerům a řekám k oblíbeným rybářským destinacím, kde je samozřejmě možné rybařit přímo na mořském pobřeží. Lososi z Mörrum jsou známí daleko za hranicemi Švédska. V Mörrum se nachází také tzv. Laxens Hus, centrum pro studium života lososí populace.

Zahrada odpočinku Blekinge, ráj milovníků historie i rybářů

Druhým nejmenším krajem Švédska je dle administrativního členění Blekinge, rozkládající se v jeho nejjižnější části na pobřeží Baltského moře. Tento historický region o rozloze 2 900 kilometrů čtverečních byl zhruba od roku 1000 součástí Dánského království a součástí Švédska se stal až v roce 1658. Jeho metropolí je velkolepé středověké město Karlskrona, obchodním a komerčním centrem Karlshamn. *Objednejte si rekreační chatu ve Švédsku a nebudete litovat. Blekinge proslulo pod přídomkem „Zahrada Švédska“ jako mimořádně úrodná oblast produkující významné množství bramborového lihu. Pyšní se malebnou krajinou s nádhernými březovými, bukovými a borovými lesy, úchvatnými plážemi a spoustou historických památek. Dovolená v Blekinge se může stát opravdu nezapomenutelným zážitkem.

Luxusní koupání a zábava, kamkoliv se podíváte

Ubytování v jižním Švédsku

Blekinge nabízí v létě spousty příležitostí k vodním radovánkám na oblíbeném pobřeží i u vnitrozemských jezer. Skýtá 137 oficiálních míst ke koupání a téměř tisícovku zátok. Nejkrásnější pláž s křídově bílým pískem se nazývá Sandviken, nejvyhledávanějším jezerem je křišťálově čisté Serene. Rekreační domy ve Švédsku jsou známy svým komfortem a okolím jako stvořeným k dokonalé relaxaci. Všude vás bude obklopovat nepřeberné množství zábavy pro dospělé a děti. Při toulkách touto krásnou oblastí objevíte exotickou zoologickou zahradu, moderní akvapark, projížďky na koních, plavbu na kajacích po Baltu nebo řadu zajímavých muzeí. A je jedno, jestli zvolíte pro dopravu po Švédsku automobil, vlastní nohy či třeba kolo.

Památky, golf a rybaření v Blekinge

Milovníkům pamětihodností Blekinge servíruje především středověká města napěchovaná pozoruhodnými monumenty. Mezi nejvyhledávanější patří Ronneby, Sölvesborg, Elleholm, Kristianopel a samozřejmě jedinečná metropole oblasti Karlskrona. Kraj je též oblíbeným centrem golfu a disponuje množstvím skvělých hřišť, citlivě vklíněných do skvostné přírody a rozložených u pobřeží s uhrančivými panoramaty zapadajícího slunce. V Blekinge si skvěle zarybaříte, příležitostí na otevřeném moři i na některém z jeho jezer je dostatek. Oblast je vyhlášená zejména lovem lososů v deltách řek. Atraktivní místa plná ryb objevíte i na přilehlých ostrovech, na něž se pohodlně dopravíte z pevninského Švédska některým z trajektů.