search

Dovolená v Holmsjö

Ubytování v Blekinge, chaty a chalupy v jižním Švédsku

Neopakovatelná dovolená? Švédsko v okolí Holmsjö stojí za to!

Rekreační domy ve Švédsku

Idylická víska Holmsjö leží v severní části malebného švédského kraje Blekinge, přímo na břehu krásného jezera Sillhövden. Kolem něj se rozprostírá spousta rybníků a dalších vodních ploch, proto je Holmsjö zejména vyhlášeným rájem rybaření, koupání, plachtění a dalších vodních aktivit. Mrkněte do naší nabídky tamních rybářských chat Švédska! Švédská obec Holmsjö je obklopena opravdu nádhernou skandinávskou přírodou, jako stvořenou k procházkám a cykloturistice. Vyhlášenou lokalitou jsou hlavně lesy Smaland, prošpikované tajemnými kaňony a stržemi. Za výlet během dovolené ve Švédsku rozhodně stojí i jedno z nejkrásnějších švédských jezer Bredasoen.

Výprava do plovoucí Karlskrony

Jen necelých třicet kilometrů jižně od Holmsjö natrefíte na jeden z památkových klenotů Švédska, na hlavní město kraje Blekinge, nádhernou Karlskronu. Turisty ohromuje obzvláště monumentální pevností Kungsholm, která byla od sedmnáctého století základnou Švédského královského námořnictva. Neméně pozoruhodný je také zdejší UNESCEM chráněný přístav. Právě sem míří řada trajektů do Švédska. Tím však výčet památek a pozoruhodností Karlskrony zdaleka nekončí. Město se například pyšní třemi výstavními kostely, celodřevěným kostelem admirality Amiralitetskyrkan z roku 1685, kostelem Trefaldighetskyrkan z roku 1697 a o 23 let mladším Fredrikskyrkanem. Světoznámé je i zdejší Námořní muzeum s mnoha efektními exponáty.

Pár tipů, jak si užít pobyt v Holmsjö

K dalším okázalým středověkým sídlům v okolí Holmsjö patří starobylé Ronneby, jemuž vévodí katedrála Heliga kors kyrka z počátku dvanáctého století. Apartmány ve Švédsku jsou ideální i k cestě do měst Karlshamm a Sölvesborg s velkolepým gotickým dómem svatého Mikuláše. Vaše děti budou určitě nadšeny ze zábavního parku Törnrosas Äventyrspark či ještěřího zoologického parku Exotic world v Karlshamnu. V rámci ubytování na jihu Švédska byste neměli vynechat ani chráněné rezervace Stenshuvud a Bla Jungfrun.