search

Dovolená v Ronneby

Ubytování v Blekinge, chaty a chalupy ve Švédsku

Za krásami městečka Ronneby a okolní krajiny

Chaty a chalupy ve Švédsku

Dvanáctitisícové, přímořské Ronneby je jedním z nejmalebnějších městeček takzvané „Zahrady Švédska“, úrodného kraje Blekinge. Skýtá dokonalé podmínky pro relaxační dovolenou v jižním Švédsku uprostřed všudypřítomných zelených parků a kvetoucích zahrad ve stínu zajímavých historických památek. Ronneby, v němž si můžete vybrat z naší nabídky apartmánů v jižním Švédsku, bylo založeno již v roce 1387 a má za sebou, mimo jiné, krvavou historii švédsko-dánských válek. Jeho pitoreskní staré město zvané Bergslagen je protkáno křivolakými uličkami, lemovanými historickými domky. Vévodí mu nádherná katedrála Heliga kors kyrka, jejíž základy byly položeny již kolem roku 1100.

Nápady na aktivity kolem Ronneby

Oázou klidu v Ronneby je fantastický městský sad Brunnspark, v němž si po celodenním shonu užijete odpočinek pod majestátními stromy a užijete si romantické procházky. Ronneby také tvoří křižovatky dopravy Švédska, neboť zde funguje letiště a vede tudy dálnice i železniční trať. V blízkosti Ronneby a našich rekreačních bytů ve Švédsku je dětem k dispozici obrovský zábavní park Törnrosas Äventyrspark a u městečka Karlshamn také unikátní zoologická zahrada Exotic world, plná exotické zvěře. Za návštěvu stojí též středověký Sölvesborg s celou škálou zajímavých památek a zejména s mohutnou katedrálou Svatého Mikuláše.

Karlskronské maličkosti stojí za vidění

Vyzkoušejte rybářské chaty ve Švédsku! Po necelých třiceti minutách jízdy z Ronneby natrefíte na krásnou metropoli Blekinge, hrdé středověké město Karlskrona. Zde vás hned na první pohled upoutá monumentální pevnost Kungsholm ze 17. století, historická základna Švédského královského námořnictva. Neměli byste vynechat ani procházku úchvatným, UNESCEM chráněným přístavem. Známé nejen ve Švédsku je zdejší Námořní muzeum s expozicemi rozličných vojenských i civilních plavidel, včetně raritní vojenské ponorky z dob studené války. Karlskrona patří k nejzajímavějším a nejkrásnějším městům Švédska – rozhodně využijte ubytování v jižním Švédsku a prohlédněte si také její staré město.