Dovolená v nitru skandinávské přírody!

Kde jsou chaty a chalupy ve Švédsku?

Pohodlné rekreační objekty různých velikostí jsou posety po celé zemi. Chaty a chalupy Švédska jsou však nejlepší formou relaxace, protože se nacházejí v srdci panenské přírody. Za odpočinkem se zde nejezdí za koupáním, ale především za krásami a zajímavostmi přírody. Velmi oblíbené je rybaření. Nadšení rybáři mohou počítat s gigantickými úlovky. Nutno podotknout, že je lov ryb situován na jezerech. Na špici se drží štiky na jezerech Vänern a Vättern. K rybaření není třeba speciálního povolení. Rybářský lístek lze pořídit na benzínových pumpách, v infocentrech a na poštách. Svou popularitu mají také vyjížďky na otevřené moře. V tomto ohledu vede dovolená Švédsko v jeho jižní části. Písečné pláže a příjemné klima hrají prim. Koupání je v letních dnech osvěžující, voda není tak studená.

Je libo eurovíkend ve Švédsku?

Díky NOVASOL máte poklady této dechberoucí skandinávské země jako na stříbrném podnosu. Chaty a chalupy Švédska zaujmou především v přírodě, ale byty či apartmány v moderním duchu ohromí ve větších metropolích. Pokud dáte přednost návštěvě Stockholmu, zalíbí se vám letecká doprava. Za hodinu a čtvrt jste v hlavním městě Švédska. Určitě si můžete zvolit i jinou formu přepravy, ale to zabere mnohem více času. Ve Stockholmu vás svou nádherou opojí prastará čtvrť Gamla Stan s královským palácem sídlem Drottningholm i dřevěným hřbitovem Skogskyrkogarden. Romantická dovolená ve Švédsku může probíhat také v dalších metropolích, jako jsou Göteborg, Uppsala, Malmö a Jönkoping.

Jak se dostat na dovolenou do Švédska?

Výše bylo napsáno, že si lidé nejvíce oblíbili leteckou přepravu. Ta je sice komfortní, ale zdaleka není tak romantická a vzrušující jako jízda vlastním vozem. Už jen z toho důvodu, že lze při cestě do Švédska navštívit Dánsko. V tomto případě neminete most přes průliv Öresund. Útulné chaty a chalupy Švédska jsou vlastním vozem dosažitelné jen v případě dodržování dopravních předpisů. Určitě potěší, že se zde nevybírá mýtné. Výjimky tvoří jen některé mosty. Povolená hranice alkoholu je 0,2 promile. Nezapomínejte na zimní výbavu, sněhové řetězy budete beze sporu potřebovat. Pohodlí slibuje trajektová doprava na trasách Rostock – Trelleborg a Sassnitz – Trelleborg.

Chaty a chalupy ve Švédsku?

Komfortní ubytování je poseto v tomto skandinávském státě na každičkém kroku. Chaty a chalupy Švédska jsou zasazeny u nejkrásnějších šperků přírody, proto je nutné dodržovat jistá pravidla. Švédové si své drahokamy přírody zapsané na seznam světového dědictví UNESCO hlídají jako oko v hlavě. Nic se nesmí ničit ani rušit. Turista se může pohybovat po všech místech, výjimkou jsou soukromé pozemky a obdělávaná pole. Samozřejmě je možné sbírat houby a trhat rostliny, které nejsou chráněné. Rozdělat oheň si můžete jen tam, kde nehrozí riziko požáru. V žádném případě nelze poškozovat přírodu, vstupovat na soukromé pozemky, projíždět motorovými prostředky krajinou, vybírat ptačí hnízda, znečišťovat vodní plochy. Dovolená se psem ve Švédsku je fajn jen tehdy, když si ho hlídáme.