search

Dovolená v Dalarna

Chaty a chalupy ve švédské provincii Dalarna

Ubytování  ve středním Švédsku

Pro mnohé je Dalarna synonymem pro Švédsko. Dalarna - to jsou tradice v podobě lidových tanců a hudby, švédského chleba, dřevěných koní, slavnosti letního slunovratu, krojů, červených dřevěných domů a v neposlední řadě i běžeckých závodů Vasaloppet! Z našich apartmánů ve Švédsku budete nadšeni.

Vítejte v zemi tradic!

Ponořte se do rozmanité a neuveřitelně krásné přírody - nechte se okouzlit hlubokými lesy s tradičními osadami na jihu a horami na severu. Mnozí známí umělci strávili část svého života v Dalarně. Kdo nezná malíře Carla Larssona, umělce Anderse Zorna, spisovatele Erika-Axela Karlfeldta a hudebního skladatele Huga Alfvéna? Nechali se inspirovat nepopsatelně nádhernou krajinou a okouzlující atmosférou, která v Dalarně vládne. Můžete navštívit místa bydliště některých z nich.

Ubytování v soukromí ve Švédsku

  • Malé městečko Tällberg mezi Leksandem a Morou je skutečnou perlou: dodnes je tu celá řada statků typických pro Dalarnu. Ve vzduchu je cítit klid, který jinde sotva najdete. Rekreační dům je přitom vždy ideálním řešením pro Vaší dovolenou.
  • Vidíte – Dalarna je v létě fantastická. Ale v zimě je snad ještě krásnější.
  • Tohoto názoru jsou hlavně milovníci zimních sportů. Přidejte se k nim, vydejte se s rodinou a přáteli několik dnů na sjezdovky a po běžeckých stopách v oblasti Säle a Idre. Co může být hezčího, než trávit večer u krbu v klasickém rekreačním domě, tzv. stugě.